Dying Light 2: Noce w grze będą niebezpieczne. Zobacz zapis rozgrywki [E3 2019]

Techland podał zaskakującą informację dotyczącą Dying Light 2. Lepiej nie przebywać długo w świecie gry po zapadnięciu zmroku.

Techland podał zaskakującą informację dotyczącą Dying Light 2. Lepiej nie przebywać długo w świecie gry po zapadnięciu zmroku.

Osoby, które mają za sobą świetną przygodę z Dying Light z pewnością pamiętają, czym groziło przebywanie bohatera w Harran po zmroku. Kto zapomniał, temu przypomnę, że nocna rozgrywka była znacznie trudniejsza, ponieważ wtedy na zewnątrz natrafialiśmy na potwory znacznie groźniejsze dla ludzi. 

W Dying Light 2 będzie podobnie, ale z istotną różnicą, o której podczas E3 mówili sami twórcy. Otóż okazuje się, że w nadchodzącej produkcji nasz bohater jest... zainfekowany.

Przebywanie w mroku grozi bohaterowi poważnymi konsekwencjami. Nie tylko z uwagi na maszkary czające się w ciemności, ale także z uwagi na to, co znajduje się we krwi postaci. Wirus w trakcie trwania mroku zaczyna przejmować kontrole nad postacią, ewoluuje i poziom zainfekowania ulega zwiększeniu.

Ma to swoje zalety. Nasza postać zyskuje większą siłę i sprawność fizyczną. Jest szybsza oraz bardziej wytrzymała. Jednakże po przekroczeniu pewnego pułapu zainfekowania... przemieniamy się w jednego z zombie.

Twórcy nie chcieli powiedzieć, czy to oznacza koniec gry czy może w jakiś sposób proces ten da się odwrócić. Niemniej sam pomysł, brzmi bardzo interesująco.

W sieci pojawił się także nowy zapis rozgrywki z gry. Nie jest to kompletnie nowy materiał, bo jego fragmenty były prezentowane na ubiegłorocznym Gamescomie za zamkniętymi drzwiami. Teraz jednak trafił do szerszego grona odbiorców.

Dying Light 2 zadebiutuje wiosną 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

E3 2019 - co się działo podczas targów? Oto zwiastuny gier zaprezentowane w Los Angeles - wszystkie zwiastuny w jednym miejscu

Źródło: vg247.com / fot. WBIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV