Przeczytaj w weekend

Wielka kosmiczna epopeja oraz wiele innych ciekawych nowości od dziś na Showmaxie

Dzisiejsza dostawa Showmax to prawdziwa uczta dla fana filmowo-serialowej rozrywki. Nie dość, że na platformie pojawił się nowy odcinek Ucha Prezesa, to jeszcze dostajemy kompletną sagę spod znaku Battlestar Galactica. Oprócz wyżej wymienionych, od dziś będziemy mogli śledzić przygody komandosów z serialu The Brave, losy Elizabeth McCord w 2. sezonie Madam Secretary oraz perypetie bezbłędnego Rowana Atkinsona w trzech kapitalnych komediach. Co jeszcze? Przeczytajcie sami!

Dzisiejsza dostawa Showmax to prawdziwa uczta dla fana filmowo-serialowej rozrywki. Nie dość, że na platformie pojawił się nowy odcinek Ucha Prezesa, to jeszcze dostajemy kompletną sagę spod znaku Battlestar Galactica. Oprócz wyżej wymienionych, od dziś będziemy mogli śledzić przygody komandosów z serialu The Brave, losy Elizabeth McCord w 2. sezonie Madam Secretary oraz perypetie bezbłędnego Rowana Atkinsona w trzech kapitalnych komediach. Co jeszcze? Przeczytajcie sami!

Oskar Dobrowolski

Oskar Dobrowolski

Zacznijmy od poszukiwań lidera, bo taki jest temat nowego odcinka Ucho Prezesa. Gdy opozycja próbuje znaleźć przywódcę, który będzie w stanie ją zjednoczyć i poprowadzić na barykady, Prezes planuje zniszczyć swojego największego wroga. Mariusz, chcąc mu w tym pomóc, wpuszcza do gabinetu dość zaskakującego gościa. W najnowszym epizodzie powracają bohaterowie opozycji totalnej z Grzesiem i Rysiem na czele.

Teraz coś z zupełnie innej beczki. Battlestar Galactica to jeden z najbardziej kultowych seriali science fiction opowiadający o kosmicznej podróży ostatnich przedstawicieli rasy ludzkiej w poszukiwaniu nowego domu. Cyloni, sztuczna inteligencja stworzona niegdyś przez ludzi, powraca z najdalszych zakątków kosmosu, niosąc swym twórcom zagładę. Finalnie ludzkość zostaje zniszczona, a ocaleni muszą ratować się, opuszczając swoją cywilizację, 12 kolonii. Pod wodzą Admirała Adamy, dowodzącego ostatnim ocalałym kosmicznym statkiem bitewnym, nieliczna flota wyrusza w nieznane, aby znaleźć nowy dom dla ludzkości.

Walka międzygalaktyczna jest w serialu jedynie punktem wyjścia do dyskusji na temat człowieczeństwa. Pokład statku Battlestar jest sceną, na której rozgrywają się głębokie dyskusje na temat religii czy polityki - serial powstawał w latach 2000, gdzie świeże wspomnienia 9/11 i wynikające z tego konflikty międzynarodowe były bezpośrednią inspiracją przy tworzeniu fabuły serialu. Na swoje czasy Battlestar Galactica była jedną z najbardziej nowatorskich produkcji, która ustanowiła standard - nadal stanowi inspirację dla współczesnych twórców science fiction.

Za twórcę serialu uważa się scenarzystę Ronald D. Moore, który miał już wcześniej doświadczenia z gatunkiem science fiction, tworząc scenariusze do innej, telewizyjnej “space-opery” - Star Treka. Battlestar Galactica zadebiutował w 2003 roku trzygodzinnym miniserialem zawiązującym akcję i wprowadzającym widza w przyszłe wydarzenia. Całość składa się z 73 epizodów podzielonych na cztery serie.

Kolejną gorącą nowością jest serial The Brave. Jutro na Showmax trafią  3 pierwsze odcinki, kolejne będą pojawiać się regularnie co tydzień. Serial opowiada o złożonym świecie bohaterów wojennych, którzy poświęcają się dla najbardziej wymagających i niebezpiecznych misji na linii wroga. Każdy odcinek przedstawia jedną z akcji oddziału, składającego się z wykwalifikowanych komandosów. Wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy decydentów w centrum dowodzenia, jak i z punktu widzenia samych komandosów ryzykujących życie.

Fani serialu Madam Secretary z pewnością ucieszą się z powrotu Elizabeth McCord. Na Showmax pojawił się właśnie 2. sezon, w którym główna bohaterka zostaje zaprzysiężona na prezydenta USA, po tym jak zostanie utracony kontakt z Air Force One.

Jeśli chodzi o filmy, to użytkownicy Showmax również nie mają na co narzekać. Fani dobrych komedii z pewnością ucieszą się z debiutu Rowan Atkinson na platformie.Bean, Mr. Bean's Holiday, Johnny English Reborn to trzy doskonałe komedie, w których aktor wykorzystuje swój talent do zabawy mimiką, nie zapominając o spuściźnie brytyjskiego poczucia humoru rodem z produkcji Benny Hilla i Monty Pythona.

Wszyscy znają z pewnością świetny musical z Meryl Streep pod tytułem Mamma Mia. Już dzisiaj użytkownicy Showmaxa mogą sobie przypomnieć ten doskonały film. Mamma Mia! to film oparty na musicalu pod tym samym tytułem, którego współtwórcami byli między innymi członkowie zespołu Abba. Sophie (Amanda Seyfried), chcąc poznać tożsamość ojca, zaprasza na swój ślub trzech mężczyzn, z którymi jej matka (Meryl Streep) romansowała w przeszłości. Wraz z ich przybyciem wracają wspomnienia, którym towarzyszy muzyka zespołu Abba, stanowiąca wyjątkową oprawę muzyczną całego filmu.

Wart uwagi jest również obraz Extortion, opowiadający o wakacjach pewnej rodziny, która podczas sielankowego rejsu wpada w poważne kłopoty i musi walczyć o życie. W jednej z głównych ról występuje Barkhad Abdi, aktor natursztyk, który za swój debiut w Captain Phillips zdoby nominację do Oskara.

Źródło: zdjęcie główne: Materiały promocyjne

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV