X-Men - aktorzy (i nie tylko!), którzy mogli zagrać w filmie. Scenarzysta zdradza wiele ciekawostek
Film X-Men z 2000 roku był obrazem przełomowym dla kina superbohaterskiego i do dziś cieszy się uznaniem większości fanów. Po latach scenarzysta zdradza wiele ciekawostek dotyczących pracy nad produkcją.
Film X-Men z 2000 roku był obrazem przełomowym dla kina superbohaterskiego i do dziś cieszy się uznaniem większości fanów. Po latach scenarzysta zdradza wiele ciekawostek dotyczących pracy nad produkcją.
Scenarzysta filmu X-Men z 2000 roku (tego, w którym Hugh Jackman rozpoczął swą wieloletnią karierę Wolverine'a) ujawnił wiele ciekawych informacji i nazwiska rozmaitych artystów (o części z nich nie mieliśmy pojęcia!), którzy walczyli o kluczowe role w produkcji. David Heyter rzucił więcej światła na różne turbulencje, które musiał przetrwać pracujący nad filmem zespół, chcąc zaprezentować marvelowych mutantów na wielkim ekranie.
Przed rozpoczęciem zdjęć studio musiało zatrudnić obsadę, nikt jednak nie spodziewał się, że aktorzy (i inni artyści) będą... walczyć o role w X-Men. Twórcę codziennie zaskakiwały nowe, nieoczekiwane zgłoszenia.
Poniżej zobaczycie galerię aktorów i artystów, którzy mogli wcielić się w poszczególne postacie w produkcji:
Patrick Stewart początkowo nie chciał wcielić się w Xaviera, a przekonanie go zajęło dużo czasu. Za to wielki zapał wyrażał Terence Stamp. - W rzeczywistości świetnie wyglądam bez włosów - mówił.
A jaką rolę w tworzeniu filmu X-Men odegrał Kevin Feige? Producentka wykonawcza Lauren Shuler Donner uczyniła go częścią ekipy produkcyjnej i swoim zastępcą ze względu na jego znajomość uniwersum Marvela. Zaimponował Avi Aradowi (prezes Marvel Films) tak bardzo, że później został zatrudniony jako jego zastępca w Marvel Studios. Jak wiemy, ostatecznie sam został szefem i mózgiem stojącym za Marvel Cinematic Universe.
Biorąc pod uwagę, że Bryan Singer zakazywał komiksów na planie, Feige toczył naprawdę ciężki bój, wygląda jednak na to, że ostatecznie było warto.
Okazało się też, że niewiele brakowało, a film miałby inne zakończenie. Oryginalny materiał filmowy miał tę samą podstawową strukturę: Magneto wykorzystuje moc Rogue do zakażenia Nowego Jorku wirusem. Wkrótce jednak wszyscy zdali sobie sprawę, że zabijanie bezimiennych nowojorczyków, z którymi publiczność nie ma żadnego związku, nie rezonowało, nie wywoływało poczucia emocjonalnego zagrożenia, a tego przecież wymagał finał. Punkt kulminacyjny został więc zmieniony w dokrętkach; skupiono się na walce Logana i X-Menów z Magneto, by ocalić Rogue.
Winter wspomniał też o mizernych 75 milionach dolarów budżetu; brak pieniędzy był sporą przeszkodą. Nie płacili gwiazdom zbyt wiele, a efekty specjalne były bardzo drogie. Mimo to udało się stworzyć film, który do teraz jest ciepło wspominany przez ogromną większość fanów. Nie da się zaprzeczyć, że był to przełom w kinie superbohaterskim. Wzmocnił też pozycję Kevina Feige, z której ostatecznie wyrósł on na osobę kontrolującą MCU.
Zobacz także:
Źródło: comicbook.com, comicbookmovie.com
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat