Przeczytaj w weekend

X-Men: Mroczna Phoenix - miały być dwa filmy. Co mieliśmy w nich zobaczyć?

Pojawiła się plotka, że historia z filmu X-Men: Mroczna Phoenix początkowo była planowana na dwie części. Dlaczego zmieniono decyzję?

Pojawiła się plotka, że historia z filmu X-Men: Mroczna Phoenix początkowo była planowana na dwie części. Dlaczego zmieniono decyzję?

Adam Siennica

Adam Siennica

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

X-Men: Mroczna Phoenix to film, który trapiony był problemami, zmianami i ciągłym przesuwaniem daty premiery. Nie wpłynęło to dobrze na wyniki, bo na debiucie obraz zebrał zaledwie 140 mln dolarów na całym świecie, czyli najgorzej z całej serii. Eksperci oszacowali, jak wysokie straty ten film przyniesie studiu 20th Century Fox.

Informowaliśmy o doniesieniach portalu Deadline. Dziennikarze twierdzili, że Mroczna Phoenix początkowo była rozpisana na dwa filmy, ale decydenci w studiu stwierdzili, że chcą jeden i kazali skondensować fabułę do dwóch godzin.

Portal MCU Cosmic dodaje, że ta wersja miała być wierniejsza komiksowej. Przede wszystkim miały pojawić się postacie z X-Men: Apocalypse na czele z Psylocke graną przez Olivię Munn. W fabule ważną rolę miało odegrać znane z komiksu kosmiczne imperium Shi'ar, a Jessica Chastain miała zagrać jej władczynię imieniem Lilandra. Natomiast kosmici z rasy D'Bari, których widzieliśmy w filmie, oryginalnie mieli być Skrullami, do których 20th Century Fox i Marvel dzielili prawa przed kupieniem studia przez Disneya. Rasa Skrulli zadebiutowała w kinie w marcu w filmie Kapitan Marvel.

Szczegółów nie wyjawiono. Pamiętajmy, że jest to plotka, której nikt nie potwierdza, ani jej nie dementuje. Wizja na Mroczną Phoenix zmieniła się na etapie scenariusza. Według Deadline kazano Kinbergowi zmieniać scenariusz dwóch filmów na jeden.

Źródło: MCU Cosmic / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV