Alternatywne światy w kinie - czego się tak naprawdę boicie?
Wydarzenia z filmu Avengers: Koniec gry znowu skierowały nas w stronę alternatywnych rzeczywistości i przypomniały, że kino i telewizja od zawsze chętnie dotykały tematu nie tylko podróżowania w czasie, ale też motywu wielu światów.
Wydarzenia z filmu Avengers: Koniec gry znowu skierowały nas w stronę alternatywnych rzeczywistości i przypomniały, że kino i telewizja od zawsze chętnie dotykały tematu nie tylko podróżowania w czasie, ale też motywu wielu światów.
Okazuje się, że alternatywne światy mogą istnieć także w naszej głowie. W filmie Gabora Csupo, motyw dziecięcej wyobraźni ulokowany zostaje za pomocą bajkowej krainy, gdzie główny bohater może znaleźć przyjaźń i niezwykłe przygody.
W tej produkcji mamy do czynienia z wykreowanym światem wirtualnym, do którego trafia główny bohater, Sam Flynn. Stworzona przez jego ojca rzeczywistość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie na ekranie i wielka szkoda, że w kolejnej odsłonie w parze z estetyczną perfekcją, nie poszedł scenariusz widowiska.
Grupa bohaterów podróżuje przez różne wymiary, aby wreszcie trafić do swojego domu. Problem polega na tym, że miejsca przez nich odwiedzane nie zawsze przypominają im to, co doskonale znają. Serial doczekał się 5. sezonów i zdecydowanie stanowi jedną z ciekawszych telewizyjnych produkcji, jeśli chodzi o alternatywne rzeczywistości.
Podróżowanie po różnych wymiarach znaleźć mogli widzowie także w serialu animowanym. W Polsce Samurai Jack emitowany był na kanale Cartoon Network i prezentował nadzwyczaj dojrzałą historię osadzoną w różnych klimatach. Wiele zależało od tego, w którym akurat wymiaru znajdował się tytułowy bohater. Jego celem było oczywiście powrócić do swojego świata.
Gdyby Alicja okazała się chłopcem, to widzowie na całym świecie oglądaliby Donnie Darko. Podobieństwa do animacji Disneya w filmie Richarda Kelly'ego widoczne są gołym okiem, ale nie stanowią one jedynie schematu, który miał stanowić o ciekawym filmie. Tutaj podróżowanie do innej rzeczywistości ma zupełnie inne znaczenie.
Jaco Van Dormael wykorzystał filmową materię do granic możliwości, aby stworzyć film koncentrujący się na przeżywaniu życia raz jeszcze. Głównego bohatera poznajemy w różnych wymiarach i w różnym czasie. Film ten w interesujący sposób bawi się motywem czasu, wymiarów i snów.
Ostatnio emitowany w telewizji serial, gdzie dostajemy dwie rzeczywistości - właściwą oraz alternatywną. To bardzo dobry przykład produkcji, w której bohaterowie mogą przechodzić między światami, a także zobaczyć, co mogłoby stać się z nimi samymi, gdyby to w ich świecie stała się niepożądana rzecz.
Zabawy czasem, inne rzeczywistości i pomieszanie nauki z fantastyką, tak krótko można opisać serial BBC w kontekście naszego tematu.
Alternatywne wiaty są także częścią serialu animowanego, który zyskał ogromną popularność. Produkcja Netflixa bawi się całym tym konceptem, pokazując nam surrealizm w czystej postaci.
- 1
- 2 (current)
Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 41 lat
ur. 1981, kończy 44 lat
ur. 1981, kończy 44 lat
ur. 1997, kończy 28 lat
ur. 2009, kończy 16 lat