AMC wchodzi do Polski – kim oni są i jakie mają seriale?
6 maja nadawanie w Polsce rozpocznie kanał AMC. To znana marka na rynku telewizyjnym i jednocześnie najchętniej oglądana telewizja kablowa w USA. Za jej sukcesem stoją seriale tworzone przez AMC Networks, które są jednymi z najpopularniejszych na całym świecie.
6 maja nadawanie w Polsce rozpocznie kanał AMC. To znana marka na rynku telewizyjnym i jednocześnie najchętniej oglądana telewizja kablowa w USA. Za jej sukcesem stoją seriale tworzone przez AMC Networks, które są jednymi z najpopularniejszych na całym świecie.
The Walking Dead
Globalny fenomen. The Walking Dead to prawdopodobnie najpopularniejszy (obok Gry o tron) serial na świecie, który cały czas jest emitowany. Produkcja łamała oglądalnościowe standardy w USA, gdzie jeszcze nigdy serial emitowany w telewizji kablowej nie gromadził takiej liczby widzów. TWD oglądało w najlepszym momencie ponad 17 mln Amerykanów. Obecnie? Niewiele mniej, bo około 14-15 mln. To wynik gwarantujący żywotność produkcji AMC jeszcze przez wiele lat. A poziom? Po kilku słabszych sezonach historii o życiu po apokalipsie zombie, niedawno zakończona 6. seria wypadła całkiem pozytywnie, a i kolejny sezon zapowiada się równie dobrze.
The Prisoner
Jedna z pierwszych oryginalnych miniserii stworzonych przez telewizję AMC. W roli głównej wystąpił Jim Caviezel jako tajemniczy "numer 6", a sam serial opowiadał o wiosce i ludziach kompletnie odciętych od życia w prawdziwym świecie. Serial był niezwykle trudny w odbiorze, skomplikowany, ale zrealizowany w ciekawy i nieoczywisty sposób.
The Killing
Mocno niedoceniania w USA produkcja kryminalna. Ciężka, ambitna, odważna i przygnębiająca. Smutna i ponura tak samo jak krajobraz Seattle, czyli miasto, w którym rozgrywa się akcja. Pierwszy sezon niepotrzebnie sztucznie rozciągnął główny wątek również na drugą serię, co nie do końca spodobało się fanom. Trzeci sezon był świetny, ale prawie nikt go nie oglądał. Z ratunkiem przyszedł Netflix, który przejął projekt i domówił finałową serię, składającą się z sześciu odcinków.
Low Winter Sun
Jeden z niewielu nieudanych projektów AMC zarówno pod względem poziomu, jak i oglądalności. Historia o morderstwie, korupcji i zdradzie w Detroit została słabo oceniona przez krytyków, a serial gromadził przed telewizorami niewielką liczbę widzów. Efekt? Szybkie anulowanie po pierwszym sezonie.
Hell on Wheels
Kolejny przykład nietypowej tematyki serialu, który odnalazł swoich widzów na kanale AMC. Westerny to w telewizji rzadkość, ale Hell on Wheels dzięki historii powstawania Pierwszej Kolei Transkontynentalnej spotkało się z pozytywnym odbiorem fanów i emitowane jest do dzisiaj.
Turn
Kolejny serial AMC osadzony w dalekiej przeszłości, tym razem w roku 1776 i opowiadający o działalności szpiegowskiej pewnej grupy, której działania mają ogromny wpływ na walkę o niepodległość Ameryki. Mimo dość wąskiej tematyki serial znalazł swoich widzów i emitowany jest do dziś.
Halt & Catch Fire
Serial opowiadający o genialnych informatykach, osadzony w latach 80. poprzedniego stulecia. Halt & Catch Fire miało premierę w tym samym czasie co Turn. Notowało gorszą widownię, ale miało wielu oddanych fanów, którzy walczyli o kolejne sezony. I tak oto produkcja doczekała się powstania trzech serii - ta ostatnia wyemitowana zostanie latem tego roku.
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat