Przeczytaj w weekend

Gra o tron - kto umarł? Te śmierci wstrząsnęły widzami

Gra o tron jest produkcją, która na nowo zdefiniowała pojęcie serialowej śmierci. Dotyka bohaterów nie tylko w najmniej spodziewanym momencie, ale też szokuje widzów na całym świecie.

Gra o tron jest produkcją, która na nowo zdefiniowała pojęcie serialowej śmierci. Dotyka bohaterów nie tylko w najmniej spodziewanym momencie, ale też szokuje widzów na całym świecie.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Gra o tron powróciła wraz z 8. sezonem. Jeszcze na długo przed premierą widzowie zastanawiali się, którzy z bohaterów przywitają się ze śmiercią w nowej odsłonie. Dla wielu fanów było to nawet bardziej nurtujące, niż to, kto ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie.

Trudno jest zliczyć produkcje, gdzie tak łatwo uśmiercani są kluczowi bohaterowie. Jednym z takich seriali bez wątpienia był Zagubieni. W jego kontekście mówiło się, że nie jest to łatwy kawałek chleba dla aktorów, którzy nie znają dnia i godziny. Twórcy uwielbiali uśmiercać swoich bohaterów, zwłaszcza gdy zyskiwali na popularności. W przypadku Gry o tron wielu śmierci spodziewać mogli się fani powieści George'a R.R Martina. Jednak te osoby, które nie miały do czynienia z literacki pierwowzorem, wiele razy mogli zbierać szczękę z podłogi. Jeśli bowiem chodzi o wybieranie spośród wszystkich scen śmierci z serialu, to propozycji może być całe mnóstwo. Wybraliśmy jednak subiektywnie te, które szokowały swoją brutalnością, rozmachem lub zwyczajnie dotyczył najważniejszych bohaterów serialu. Zobaczcie nasze propozycje:

Góra i jego antypatia do zwierząt

Wypada zacząć od jednej z bardziej brutalnych i trudnych do wybaczenia śmierci w serialu. Góra postanowił ukarać swojego wierzchowca w naprawdę bestialski sposób i jasne, określiło to charakter tej postaci, ale jakim kosztem?

Wesele w kolorach purpury

Nie znam nikogo, kto przepadałby za postacią Joffreya. Był to świetnie napisany szaleniec w ciele młodego człowieka, który uwielbiał w brutalny sposób nadużywać swojej władzy. Niemal każdy fan serialu zamieniał się w swoich myślach w zabójcę i wybierał sposób na jego bolesną śmierć. Za wszystko co uczynił i wszystkie krzywdy, których doświadczyli przez niego inni bohaterowie. W końcu doczekał się widowiskowego odejścia, które samo w sobie nie było może tak szokujące, ale zawsze przy każdej możliwej okazji warto wspomnieć ten moment.

Nadzwyczajna śmierć Renly’ego

Trudno zapomnieć o tej scenie śmierci, gdzie urodzony przez Melisandre cień zabija Renly'ego. Jedna z tych śmierci, które trudno jest wyjaśnić, a samo paranormalne zjawisko na długo znalazło się w pamięci fanów. Otoczka odejścia tej postaci szokująca była sama w sobie, ale zwyczajnie szkoda było tego poczciwego władcy.

Shae i złote łańcuchy

Tyrion Lannister jest jednym z tych bohaterów serialu, którym bardzo mocno kibicujemy. Fani cieszyli się zatem, że wreszcie znalazł kobietę, która nie tylko była godna zaufania, ale też została obdarzona jego uczuciem. I to z wzajemnością. Tym bardziej szokująca okazała się brutalna prawda i jeszcze bardziej niezwykły był moment zemsty, którą dokonał na swojej sympatii Tyrion.

Twardy kręgosłup

Twórcy serialu wielokrotnie udowadniali, że znają wiele kreatywnych sposobów na uśmiercanie swoich bohaterów. Wydawało się, że w tym świecie szybkie ścięcie głowy to akt miłosierdzia. Nie w przypadku, gdy po miecz sięga Theon. Nie potrafił dobrze wykonać cięcia w głowę Rodrika Cassela, który zmarł dopiero po trzecim lub czwartym uderzeniu.

Złota korona

Gra o tron jest serialem, gdzie szokujące śmierci dotykają nie tylko lubianych bohaterów. Dla wielu widzów zaskakujący mógł być sposób, w jaki Khal Drogo "ukoronował" Viserysa, brata Daenerys. Oblanie go rozgrzanym złotem jest bez wątpienia jednym z tych momentów, które widzowie będą pamiętali przez lata.

nullfot. materiały prasowe
Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: Zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV