Repertuar kin Nowość Program TV

Hulk, TARDIS, Enterprise. Ikony popkultury otrzymały swoje gwiazdozbiory – galeria

Naukowcy z NASA poinformowali o wyłonieniu nowych, nieoficjalnych konstelacji, które swoim wyglądem oraz nazwami nawiązują do słynnych budynków oraz postaci z popkultury.

Współczesne miasta są tak zanieczyszczone światłem, że coraz rzadziej mamy okazję oglądać w pełni rozgwieżdżone niebo. Aby dostrzec konstelacje rozciągające się po całym firmamencie, najlepiej wyjechać do jakiejś głuszy, z dala od cywilizacji. Ale konstelacji Hulka, TARDIS-a, Mjolnira czy Godzilli nie zauważysz nawet podczas mroźnych, bezchmurnych nocy spędzonych w samym sercu Bieszczad.

11 czerwca 2008 roku NASA uruchomiło GLAST (Fermi Gamma-ray Space Telescope), kosmiczne obserwatorium promieniowania gamma. Z okazji dziesiątych urodzin tej placówki naukowcy postanowili przeprowadzić nietypową akcję edukacyjną – wyznaczyli nowe konstelacje, które tworzą obiekty emitujące promieniowanie gamma, czyli m.in. gwiazdy neutronowe oraz supermasywne czarne dziury. Aby nagłośnić projekt, nazwy nowych konstelacji nawiązują do słynnych budowli oraz ikon popkultury. Przejrzyj poniższą galerię, aby zobaczyć, jakie postaci uhonorowali naukowcy:

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie konstelacje gamma, odpal interaktywną mapę, która dostępna jest pod tym linkiem. Możesz także przejrzeć szczegółowe opisy każdej z konstelacji na stronie NASA.

-
-

Źródło: NASA
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.