Repertuar kin Nowość Program TV

Middle East Film and Comic Con. Relacja z eventu w Dubaju

Weekend spędziliśmy na Middle East Film and Comic Con, czyli jedynej imprezie tego rodzaju, która odbywa się w 38-stopniowym upale w Dubaju. Jak wyszło? Przeczytajcie naszą relację.

Każdy kraj chce mieć swój Comic Con i trudno się temu dziwić, bo to bardzo fajna impreza. Stoiska z komiksami, książkami, figurkami i różnymi gadżetami związanymi z popkulturą. Nie mówię tu o koszulkach czy kubkach, ale o unikalnych obrazach, plakatach czy nawet oryginalnych planszach komiksowych, które za spore pieniądze można kupić na własność. Podczas tegorocznej edycji Middle East Film and Comic Con na jednym ze stoisk można było nawet znaleźć oryginalne kadry z animacji Disneya Królewna śnieżka. Są to rzeczy, które chce się eksponować w domu, by inni znajomi widzieli je, gdy przychodzą w gości.

Comic Con to nie tylko stoiska, ale także moc atrakcji. Od układania ogromnej Jengii i możliwości wygrania fajnych gadżetów od Geek Nation (wygrałem figurkę Daredevila z kolekcji Marvel Legends), przetestowania nowej gry od Playstation – Detroit: Become Human, widowiskowej walki na miecze świetlne czy też spotkania artystów tworzących komiksy czy też seriale animowane. W artiste alie sprzedają oni swoje oryginalne rysunki, które wcześniej przygotowali, lub mogą narysować coś zgodnie z prośbą fana. Ceny są różne od 200 zł do 500 zł (tyle trzeba było zapłacić za swoją podobiznę w stylu Simpsons od Phila Ortiza). Za równo ustawionymi stolikami ozdobionymi przeróżnymi pracami można było spotkać: Toma Cooka, Jamesa C Mulligana, Phila Ortiza, Boba Laytona, Roda Thorntona czy Arthura Suydama.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się instalacja zbudowana przez Netflixa z okazji nadchodzącej premiery serialu Zagubienie w kosmosie. Przedstawiała  rozbity statek kosmiczny naturalnych rozmiarów, który można było zwiedzać, oraz kawałek planety, na której  maszyna ta się rozbiła. Goście mieli do wykonania kilka zadań, za które dostawali prezenty – cukierki i owoce stylizowane na jedzenie kosmonautów czy koszulki z logo serialu. Była nawet figurka robota w skali 1:1. Można było też za darmo spotkać się z obsadą serialu. Otrzymać autograf czy zrobić sobie zdjęcie.

Nie ma jednak co ukrywać. Większość osób przyszła na imprezę dla gwiazd, a tu organizatorzy na serio się postarali. Główną atrakcją była obecność Ezry Millera, czyli filmowego Flasha. Do tego na imprezę przyjechał Karl Urban (Sędzia Dreed), Kristian Nairn (Gra o tron), Jenna Coleman (Doktor Who) czy Jason David Frank (Power Rangers). Na imprezę nie dotarła niestety zapowiadana do ostatniej chwili Natalia Dyer ze Stranger Things. Oczywiście wszystkie osoby chętnie pozowały do zdjęć czy rozdały autografy osobom, które zakupiły specjalny bilet. Za autograf Ezry trzeba było zapłacić około 210 zł, a za zdjęcie 250 zł. Dla porównania cena karnetu na autograf Urbana wynosiła około 140 zł, a za zdjęcie 190 zł.

Czy MEFCC to impreza godna uwagi? Dla mieszkańców Dubaju na pewno, jednak nie jest to jeden z tych eventów, dla których specjalnie bym tam leciał. Całą imprezę tak naprawdę można zwiedzić w pół dnia. Jest sporo atrakcji, ale są one krótkie. Nie wiem, co robią tam ludzie, którzy zakupują 3-dniową wejściówkę. Dziennie odbywają się z dwa Q&A z gwiazdami i to nie na scenie, a w małej salce gdzieś z boku hali. Niemniej z ciekawością będę obserwować, jak ta impreza ewoluuje w przyszłości.

Zobaczcie galerię z wizyty obsady serialu Zagubieni w kosmosie Netflixa:

A tak prezentowały się cosplaye na konwencie. Zobaczcie, jaki przebrania królowały podczas wydarzenia:

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Godzilla 2 – potworów jest znacznie…

W filmie Godzilla 2: Król potworów możemy zobaczyć znacznie więcej Tytanów, niż do tej pory…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – martwa postać zauważona…

W filmie Avengers: Wojna bez granic przez działanie Rękawicy Nieskończoności, połowa istnień we wszechświecie przestała…

Piotr Piskozub
-

Marvel? DC? Sprzedaż komiksów w USA…

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs.…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – analiza…

Godzilla 2: Król potworów doczekał się pełnego zwiastuna. Tak jak poprzedni mówi o filmie więcej,…

Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 12 –…

Wikingowie w kolejnym odcinku nie zachwycają. Znów dużo scen o niczym, nudne postacie i słabe…

Ocena recenzenta:
4
Michał Kujawiński
-

Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy…

Co o tym sądzisz?