Przeczytaj w weekend

Najbardziej oczekiwane filmy 2020

Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Przygotowaliśmy dla was zestawienie produkcji, którym warto będzie przyjrzeć się w nadchodzących 12 miesiącach.

Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Przygotowaliśmy dla was zestawienie produkcji, którym warto będzie przyjrzeć się w nadchodzących 12 miesiącach.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Mulan

Kolejna aktorska wersja klasycznych animacji Disneya, ale tym razem widzowie mogą liczyć na wiele zmian względem oryginału. Zwiastuny zapowiadają nieco bardziej dojrzałą historię i liczne inspiracje kinem azjatyckim. Będzie zatem widowiskowo, co potwierdza też ogromny budżet produkcji.

Mulan - premiera 27 marca 2020, reżyseria: Niki Caro, obsada:  Yifei Liu,  Donnie Yen, Jet Li, Li Gong.

Ciche miejsce 2

Kontynuacja zaskakująco oryginalnego i świeżego horroru, który ze względu na motyw z koniecznością zachowywania ciszy w codziennym życiu, niezwykle przypadł do gustu publice. Nie wiadomo, co będzie fabułą tej produkcji, ale na pewno Emily Blunt powróci do swojej roli i zobaczymy kolejne losy jej rodziny. 

Ciche miejsce 2 - premiera 20 marca, reżyseria: John Krasinski, obsada: Emily Blunt, Cillian Murphy,  Noah Jupe. 

12-13 mln dolarów - Emily Blunt, Ciche miejsce 2, Paramount

Czarna wdowa

Choć będzie to historia przed wydarzeniami z Avengers: Koniec gry, to jednak właśnie ten film otworzy zupełnie nowy rozdział w Kinowym Uniwersum Marvela. Zapewne zobaczymy tutaj nie tylko ciekawe rzeczy z przeszłości tytułowej bohaterki, ale zostanie także wprowadzona do tego świata zupełnie nowa Czarna Wdowa, w którą wcielać się będzie Florence Pugh. Czy zobaczymy ją w przyszłości u boku innych herosów? Przekonamy się niebawem.

Czarna wdowa - premiera 1 maja 2020, reżysera: Cate Shortland, obsada: Scarlet Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour. 

Szybcy i wściekli 9

Kolejna część znanej serii filmów akcji, na temat której wciąż wiele jest niewiadomych. Na pewno będziemy mogli oczekiwać sporej dawki widowiskowych scen oraz pościgów, które są charakterystyczne dla produkcji z tej serii. O szczegóły fabularne jednak na razie trudno. 

Szybcy i wściekli 9 - premiera 22 maja 2020, reżyseria:  Justin Lin, obsada: Vin Diesel, Lucas Black, Tyrese Gibbson.

Szybcy i wściekliŹródło: materiały prasowe

Wonder Woman 1984

Gal Gadot powróci jako Wonder Woman w kolejnej odsłonie swojej solowej produkcji. Tym razem akcja filmu rozgrywać się będzie w latach 80., a przeciwniczką tytułowej bohaterki będzie Cheetah. W filmie powróci też Steve Trevor, ale nie wiemy na razie, jak do tego dojdzie. Wiele fabularnych kwestii wciąż pozostaje owiana tajemnicą.

Wonder Woman 1984 - premiera 5 czerwca 2020, reżyseria: Patty Jenkins, obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Pedro Pascal. 

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV