Najbardziej oczekiwane filmy 2020

Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Przygotowaliśmy dla was zestawienie produkcji, którym warto będzie przyjrzeć się w nadchodzących 12 miesiącach.

Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Przygotowaliśmy dla was zestawienie produkcji, którym warto będzie przyjrzeć się w nadchodzących 12 miesiącach.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Minions: The Rise of Gru

W nadchodzącym roku nie zabraknie też w okresie wakacyjnym kolejnej dominacji ze strony Minionków. Na razie nie ma zbyt wielu informacji dotyczących fabuły filmu, a jedyną wskazówkę stanowi tytuł. Możemy jednak przypuszczać, że znowu humor nie opuści twórców, a tytułowe Minionki wpakują się w kolejną nadzwyczajną przygodę. 

Minionki: Wejście Gru - premiera 3 lipca 2020, reżyseria: Kyle Balda, obsada: Steve Carell, Pierre Coffin.

Minionkifot. Universal Pictures

Pogromcy duchów. Dziedzictwo

Jak wskazuje tytuł produkcji, będzie to pewnego rodzaju hołd i przekazanie pałeczki nowemu pokoleniu. Pogromcy duchów powrócą bowiem w zupełnie innym wydaniu, ale wciąż dziejącym się w tym samym świecie, co kultowe produkcje z serii. Tutaj z duchami rozprawią się nie dorośli mężczyźni i kobiety, a dzieci. 

Pogromcy duchów. Dziedzictwo - premiera 10 lipca 2020, reżyseria: Jason Reitman, obsada:  Paul Rudd, Mckenna Grace, Finn Wolfhard.

Tenet

Christopher Nolan powróci z kolejnym swoim nietypowym projektem, którego szczegóły fabularne wciąż są owiane tajemnicą. Wiemy jedynie, że ma być to romantyczny thriller. Znając styl Nolana, nie będzie to powielanie schematów i na pewno twórca zaskoczy widzów czymś wyjątkowym. 

Tenet - premiera 17 lipca 2020, reżyseria: Christopher Nolan, obsada: John David Washington, Robert Pattinson.

Top Gun: Maverick

Nadchodzący sequel filmu akcji Top Gun, w którym w roli głównej ponownie powróci Tom Cruise. Tak jak w oryginale, fabuła nowego filmu również ma być oparta na rywalizacji - akcja będzie osadzona w świecie dronów i myśliwców piątej generacji. Poznamy syna Goose’a, w którego wcieli się Miles Teller - to on stanie się podopiecznym bohatera granego przez Cruise'a. 

Top Gun: Maverick - premiera 17 lipca 2020, reżyseria: Joseph Kosinski, obsada: Tom Cruise, Val Kilmer, Ed Harris, Jon Hamm.

Wyprawa do dżungli 

Bohaterem widowiska jest kapitan łodzi, który zabiera rodzeństwo Houghtonów w podróż, której celem jest tajemnicze drzewo, mające według legendy moc uzdrawiania. Jednak, aby osiągnąć sukces nasi bohaterowie będą musieli uporać się z dzikimi zwierzętami i konkurencyjną ekspedycją

Wyprawa do dżungli - premiera 24 lipca 2020, reżyseria: Jaume Collet-Serra, obsada: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Jack Whitehall, Edgar Ramirez. 

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV