Najbardziej oczekiwane filmy 2020

Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Przygotowaliśmy dla was zestawienie produkcji, którym warto będzie przyjrzeć się w nadchodzących 12 miesiącach.

Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Przygotowaliśmy dla was zestawienie produkcji, którym warto będzie przyjrzeć się w nadchodzących 12 miesiącach.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Morbius: The Living Vampire

Sony na tapetę wzięło kolejnego antagonistę z bogatej puli wrogów Spider-Mana. Tym razem będzie to historia Michaela Morbiusa, naukowca, który staje się ofiarą swoich badań i przeistacza się w istotę pod wieloma względami przypominającą wampira. W tytułowej roli wystąpi Jared Leto, dla którego będzie to kolejne podejście do komiksowych bohaterów. Oby bardziej udane od jego Jokera. 

Morbius - premiera 31 lipca 2020, reżyseria: Daniel Espinosa, obsada: Jared Leto, Matt Smith, Adam El Hagar.

Głównym złoczyńcą filmu „Blade – Wieczny łowca II” pierwotnie miał być Morbius, w komiksach znany przede wszystkim jako wróg Spider-Mana.Źródło: Marvel

The Eternals

Kolejny film z Kinowego Uniwersum Marvela, który opowie o tytułowej rasie Przedwiecznych. Historia ma zostać osadzona na tysiące lat przed narodzinami znanych superbohaterów Marvela. Fani na pewno mogą oczekiwać wielkiego widowiska, wielu smaczków związanych z historią tego świata. Wszystko to z udziałem naprawdę imponującej obsady. 

The Eternals - premiera 6 listopada 2020, reżyseria: Chloe Zhao, obsada: Angelina Jolie, Kumail Nanjiani, Salma Hayek, Richard Madden.

Eternalsfot. Marvel

Godzilla vs Kong

Godzilla vs Kong to oczekiwany film, w którym dwa potężne tytułowe monstra staną ze sobą oko w oko. Produkcja będzie swego rodzaju kulminacją nowego uniwersum o potworach, w skład którego wchodzą już Godzilla, Kong: Wyspa Czaszki czy Godzilla II: Król Potworów

Godzilla vs Kong - premiera 20 listopada, reżyseria: Adam Wingard, obsada: Millie Bobby Brown, Kyle Chandler,  Julian Dennison, Brian Tyree Henry.

fot. materiały prasowe

Diuna 

Diuna jest to adaptacja znanej powieści pod tym samym tytułem – akcja rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis, a głównym bohaterem jest syn księcia, Paul Atryda. Dennis Villeneuve jest niezwykle ciekawym reżyserem, który zabrał się za kolejne dzieło kultury popularnej. Udało mu się też zebrać naprawdę imponującą obsadę. 

Diuna - premiera 17 grudnia 2020, reżyseria: Dennis Villeneuve, obsada: Timothée Chalamet,  Rebecca Ferguson, Zendaya, Oscar Isaac, Jason Momoa, Josh Brolin. 

DiunaŹródło: Materiały prasowe

Cruella

Cruella to zapowiedziany aktorski film Disneya o tytułowej Cruelli De Mon, głównej antagonistce animacji 101 Dalmatyńczyków. Fabuła ma skupić się na przedstawieniu tego, w jaki sposób Cruella stała się okrutną i nienawidzącą dalmatyńczyków osobą. W roli głównej wystąpi Emma Stone. 

Cruella - premiera 25 grudnia 2020, reżyseria: Craig Gillespie, obsada: Emma Stone, Paul Walter Hauser,  Joel Fry.

fot. Disney
Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV