Przeczytaj w weekend

Najbardziej oczekiwane komedie 2016 roku

Po filmach komiksowych, science fiction, horrorach i dramatach nadszedł czas na najbardziej oczekiwane komedie 2016 roku.

Po filmach komiksowych, science fiction, horrorach i dramatach nadszedł czas na najbardziej oczekiwane komedie 2016 roku.

Lista zawiera oczywiście tylko wybrane pozycje. Komedia to trudny gatunek, bo wiele zależy od odbiorcy: jego poczucia humoru, nastroju, wieku i faktu, co go tak naprawdę śmieszy. Niemniej poniższa lista powinna wskazywać, na co warto zwrócić uwagę w 2016 roku.

Dirty Grandpa

Data premiery w Polsce: 22 stycznia 2016 r.

Scenarzysta Bruno, Ali G In da House i Daję nam rok może nie wróży humoru najwyższych lotów, ale dla wszystkich fanów lekkich, wakacyjnych klimatów to pozycja obowiązkowa. Wszystko nie ze względu na temat, bo ten jest oklepany - komedia drogi młodego, ambitnego wnuka, który ma poważną narzeczoną i wyluzowanego, niemającego nic do stracenia dziadka - ale ze względu na obsadę. Zac Efron ostatnio udowadnia, że jest niezłym aktorem (dobrzy Neighbors i We Are Your Friends), a Robert De Niro ma naprawdę dobrą passę jako starsza osoba – po trylogii o Fockersach zagrał przecież w dobrze przyjętym The Intern.

Fifty Shades of Black

Data premiery w Polsce: 29 stycznia 2016 r.

Wystarczy nazwisko współscenarzysty i głównego aktora, bo to mówi nam wszystko: Marlon Wayans. Oto mamy pastisz ukochanej książki kobiet, czyli Pięćdziesięciu twarzy Greya. Będzie niepoprawnie politycznie, czasem niewybrednie, ale dla fanów braci Wayans pozycja obowiązkowa.

Sisters

Data premiery w Polsce: 11 lutego 2016 r.

Dwie skłócone siostry postanawiają przed sprzedażą domu rodziców urządzić ogromną imprezę, której nie zapomni świat, a na pewno dzielnica. Brzmi banalnie? Nieważne - w rolach głównych legendy komedii: Tina Fey oraz Amy Poehler. Już te nazwiska gwarantują kawał dobrej rozrywki.

How to Be Single

Data premiery w Polsce: 12 lutego 2016 r.

Cztery singielki o różnych charakterach i oczekiwaniach próbują znaleźć swoje szczęście. Komedie o seksie, miłości i poszukiwaniu siebie są zawsze popularne, ale tutaj mamy całkiem niezłą obsadę: Leslie Mann, Dakotę Jonson oraz jedyną w swoim rodzaju Rebel Wilson. Warto spróbować.

Grimsby

Data premiery w Polsce: 26 lutego 2016 r.

Tajny agent zmuszony do współpracy z własnym bratem, który jest kibolem piłkarskim? Brzmi w miarę ciekawie, a jeśli dodamy do tego lata 80., Marka Stronga i Sashę Barona Cohena, mamy pewność, że będzie zabawnie. Już dla samej obsady trzeba zobaczyć.

Zoolander 2

Data premiery w Polsce: 4 marca 2016 r.

Pierwsza część była niezłym pastiszem świata mody, mocno przerysowanym, ale mającym swój urok. Druga to powrót do sprawdzonej formuły, choć z uwzględnieniem upływu czasu. Ale tak naprawdę nie o fabułę chodzi, tylko o obsadę. Gdzie indziej zobaczycie w jednej komedii Bena Stillera, Owena Wilsona, Willa Ferrella i całą plejadę drugiego oraz trzeciego planu: Penelope Cruz, Benedicta Cumberbatcha, Olivię Munn oraz masę innych znanych postaci?

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV