Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Najciekawsze popkulturowe parodie Cyber Mariana

Cyber Marian to jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów, który często tworzy filmy mocno osadzone w popkulturze. Przyjrzyjmy się jego produkcjom.

Bez znaczenia jest to, czy ktoś śledzi twórczość Cyber Mariana, czy kompletnie go nie zna, jego popkulturowe parodie osiągały w sieci zaskakującą popularność. To właśnie takie filmiki przyciągają osoby, które normalnie nie zainteresowałyby się repertuarem youtubera. Co prawda, dużo tego nie ma, ale możemy zrobić przegląd tych najciekawszych produkcji.

Przeróbki zwiastunów filmów i seriali

Wszystko rozpoczęło się od montowania zwiastunów w amerykańskim stylu, czyli autor bierze jakąś znaną polską (i nie tylko) produkcję i montuje ją pod dźwięk z bliskiego tematycznie amerykańskiego filmu. Mamy tutaj przeróbki takich tytułów jak: WiedźminKevin sam w domu (w formie thrillera psychologicznego), ZmiennicyKlan. Zobaczcie efekty jego pracy:

Parodia Gry o tron

Cyber Marian stworzy tzw. Grę o Zgon, czyli pokazał, jakby wyglądała Gra o tron tworzona przez Polaków. Wziął dźwięk z filmu Pod Mocnym Aniołem Wojtka Smarzowskiego i dopasował do różnych scen z serialu HBO. Jedna z popularniejszych parodii Cyber Mariana. Zobaczcie:

Parodia Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy

W 2015 roku youtuber wziął się ostro do pracy i sparodiował jeden z najgłośniejszych filmów ostatniej dekady. Wielki powrót Gwiezdnych Wojen doczekał się polskiej parodii jednego ze zwiastunów. Takim sposobem powstały Jezdne Wojny.

Parodia Powrotu do przyszłości

Oto Poldkiem do przyszłości, czyli parodia, która czerpie z dwóch odsłon serii Roberta Zemeckisa. W tym przypadku wszystko rozpoczyna się w 1985 roku, by potem przenieść nas do polskiej wsi w 1885 roku. A koniec końców czeka bohatera przyszłość – 2015 rok. Filmik został zrealizowany z okazji ważnego wydarzenia w październiku 2015 roku, gdyż wówczas miała miejsce data, do której przeniósł się bohater Powrotu do przyszłości. Efekt? Wyszło zaskakująco zabawnie.

Parodia Szybkich i wściekłych 7

Fenomen filmu Szybcy i wściekli 7 udzielił się wielu osobom na całym świecie. Hype wokół tego tytułu był wielki nie tylko z uwagi na ciekawość, jak pożegnano zmarłego tragicznie Paula Walkera. W tym miejscu Cyber Marian tworzy Brzydkich i wściekłych, czyli Szybcy i wściekli na polskim podwórku.

Kosmiczne złomowisko

To jest coś pomiędzy parodią, a filmem promocyjnym. Autor stworzył coś, co promuje program Discovery o tytule Złomowisko. Udało się jednak zrobić to z pomysłem i humorem. Jeśli ktoś już polubił styl Cyber Mariana, Kosmiczne złomowisko także powinno przypaść mu do gustu.


Dziś tak bardziej - okładka
Źródło: Insignis

Książka Cyber Mariana pt. Dziś tak bardziej dostępna jest w polskich księgarniach.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
-

Oto zdjęcie, dzięki któremu Gal Gadot…

Zack Snyder i Gal Gadot rzucili nowe światło na to, w jaki sposób aktorka otrzymała…

Wiktor Fisz
-

Pokonał mumię, zniknął i wraca jako…

Kiedyś młody bóg – adonis rozkochujący kobiety jednym spojrzeniem. Dzisiaj wykonawca charakterystyczny, zaskakujący widzów i…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny marzec. Nowe seriale i filmy na marzec 2019 to…

Piotr Piskozub
-

Netflix – co jest prawdziwym powodem…

Portal Hollywood Reporter rzucił nowe światło na umowę firm Netflix i Disney związaną z emisją…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – Iron Man i…

Odbyły się w Stanach Zjednoczonych pierwsze pokazy prasowe filmu Kapitan Marvel. Ile jest scen po…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.