Przeczytaj w weekend

Najdziwniejsze przypadki medyczne w serialach

Seriale medyczne nieustannie cieszą się wśród widzów wielką popularnością. Wejście Botoksu na mały ekran to dobra okazja, by zmierzyć się z najdziwniejszymi przypadkami medycznymi w tego typu produkcjach.

Seriale medyczne nieustannie cieszą się wśród widzów wielką popularnością. Wejście Botoksu na mały ekran to dobra okazja, by zmierzyć się z najdziwniejszymi przypadkami medycznymi w tego typu produkcjach.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Historia telewizji od wielu dekad uczy nas, że jeśli już jakiś serial medyczny trafia do ramówki, to zostaje w niej na długie lata. W związku z tym scenarzyści dwoją się i troją, by podtrzymać zainteresowanie widzów - najczęściej poprzez pokazywanie na ekranie walki z przedziwnymi chorobami i przypadkami, które mogą - choć niekoniecznie muszą - mieć swoją analogię w rzeczywistości. Przez lata tego typu osobliwych medycznych dolegliwości nazbierało się w telewizji naprawdę sporo. Wybraliśmy dla Was kilka z tych najdziwniejszych - awansem w poczet zestawienia zaliczyliśmy także te, które najprawdopodobniej zobaczymy w nadchodzącym serialu Botoks.

Botoks

W filmie widzieliśmy scenę, przez którą wedle rozmaitych doniesień dochodziło w kinach do rękoczynów. Chodzi tu o sekwencję, w której naga kobieta uprawia seks z owczarkiem niemieckim. Bogu ducha winny psiak jest zakleszczony - gdy ratownicy ruszają kobiecie na odsiecz, zwierzę sakramencko się irytuje, odgryzając palec.

Botoks - zdjęcie z filmu Patryka Vegi
fot. Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Grey's Anatomy

W drugim odcinku 2. sezonu doktor Miranda Bailey musiała zmierzyć się z przedziwnym przypadkiem. Jej pacjent zgłosił się do niej z ogromnym bólem brzucha. Sprawy przybrały nieoczekiwany obrót, gdy na zdjęciu rentgenowskim pojawiło się wiele... małych głów. Okazało się, że pacjent połykał odgryzione wcześniej głowy lalek Barbie - jak sam twierdził, bez nich czuł się "pusty w środku".

Grey's Anatomy
Źródło: ABC

House M.D.

W jednym z odcinków pojawiła się kobieta, która miała ogromne problemy ze snem - ten nie przychodził nawet po zażyciu wielkiej ilości środków nasennych. Z czasem pacjentka zaczęła cierpieć także na krwawienie z różnych otworów ciała i problemy z wątrobą; nie pomógł przeszczep. Głównym winowajcą okazał się niepozorny pies, którego pchły przenosiły pałeczki dżumy.

House
Źródło: Fox

Grey's Anatomy

W odcinku zatytułowanym Desire pojawił się pacjent, który dopiero co wrócił z Amazonii - co ciekawe, był nim sam szef rady nadzorczej szpitala. Skarżył się on na ogromne dolegliwości ze swoimi jądrami. Koniec końców okazało się, że jedna z amazońskich rybek przeniknęła jego drogami moczowymi w stronę pęcherza. Konieczna była operacja.

Grey's Anatomy
Źródło: ABC

Botoks

Spójrzmy prawdzie w oczy: całe to zestawienie moglibyśmy zbudować wyłącznie z przypadków pokazanych w filmie Patryk Vega. Obok sceny z psem prym wiodą sekwencje z kosmetykiem w odbytnicy jednego z mężczyzn oraz staruszka, która zgłosiła się na oddział z... siedmioma mandarynkami w swojej pochwie. Na szczęście lekarze ukazanego w produkcji szpitala przyjęli oba przypadki bez większego zdziwienia i zdołali pomóc swoim pacjentom.

Botoks - zdjęcie z filmu Patryka Vegi
fot. Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

House M.D.

W jednym z odcinków pojawił się pacjent, który kompletnie nie pamiętał samego siebie. Z czasem doktor House zdał sobie sprawę, że zaczyna on naśladować osoby, które znajdują się w jego bezpośrednim otoczeniu. Dolegliwość ta jest nazywana chorobą Zeliga - przypomnijmy, że nawiązał już do niej Woody Allen w filmie Zelig, którego główny bohater podróżował przez kolejne kraje upodabniając się do zamieszkujących tam ludzi.

House
Źródło: Fox

Grey's Anatomy

W odcinku Bringing the Pain pojawił się pacjent, na którego zasadniczo nie działały żadne leki przeciwbólowe. Okazało się, że jedynym uśmierzeniem bólu dla niego jest... oglądanie filmów pornograficznych. Problemy zaczęły się w momencie, gdy w szpitalu padło zasilanie. Cristina musiała ze szczegółami opowiadać pacjentowi historię seksownej pielęgniarki.

Grey's Anatomy
Źródło: ABC

House M.D.

Jednym z pacjentów tytułowego bohatera był mężczyzna, który miał ogromne problemy z oddychaniem w trakcie miłosnych igraszek z żoną. Znalezienie źródła takiego obrotu spraw okazało się nie lada wyzwaniem - zawiodły wszelkie testy, wykluczono też toczeń. Ostatecznie okazało się, że pacjent jest systematycznie truty przez swoją żonę, która wykorzystuje w tym celu roztwór złota.

House
Źródło: Fox

Grey's Anatomy

W odcinku Yesterday do szpitala zgłosiła się kobieta, która w ciągu dnia przeżywała spontaniczne, wielokrotne orgazmy. Początkowo lekarze szukali przyczyn natury psychologicznej i nie do końca byli pewni, czy tę przypadłość należy w ogóle leczyć. Zmienili jednak swoją decyzję wtedy, gdy kobieta zaczęła przeżywać kolejne orgazmy na szpitalnym łóżku.

Grey's Anatomy
Źródło: ABC

Źródło: Zdjęcie główne: Anna Gostkowska, Copyright/Vega Investments

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV