Najdziwniejsze reality show
Telewizja lubi szokować. Często wymyślane są dziwaczne pomysły na reality show, które mają wzbudzać kontrowersje i tym samym przyciągać chętnych wrażeń widzów. Przedstawimy Wam najdziwniejsze reality show, choć wiemy, że to najpewniej zaledwie czubek góry lodowej.
Telewizja lubi szokować. Często wymyślane są dziwaczne pomysły na reality show, które mają wzbudzać kontrowersje i tym samym przyciągać chętnych wrażeń widzów. Przedstawimy Wam najdziwniejsze reality show, choć wiemy, że to najpewniej zaledwie czubek góry lodowej.
"Amish Mafia"
Amisze to interesujący temat dla Amerykanów. Powstały już takie programy jak "Amish in the City", pokazujący, jak młodzi amisze podczas Rumspringa (czyli okresu, w którym mają więcej wolności) zapoznają się ze współczesnym życiem i technologią. Był też "Breaking Amish", który opowiadał o młodzieży, która porzuciła życie we wspólnocie i wyjechała do wielkiego miasta, a później przyszedł czas na "Amish Mafia".
"Amish Mafia" to program stworzony przez Discovery. Rzecz dzieje się w społeczności amiszów w Lancaster w Pensylwanii. Śledzimy grupę młodych mężczyzn, którzy egzekwują od mieszkańców osady (także przy użyciu broni), aby ci przestrzegali prawa i ustalonego porządku. Strzegą ich też przed ludźmi z zewnątrz.
Program cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory powstały 4 sezony. Stacja jeszcze nie podjęła decyzji, czy w 2016 roku zobaczymy kolejny. Program emitowany jest w Polsce na Discovery Channel.
[video-browser playlist="729112" suggest=""]
"Wakacje w protektoracie"
"Wakacje w protektoracie" to program z Czech, w którym poznajemy współczesną, trzypokoleniową rodzinę, która na potrzeby produkcji "cofa się w czasie" do roku 1939. Śmiałkowie muszą nie tylko poradzić sobie na farmie wyposażonej w stare sprzęty, ale także żyć pod okupacją nazistów. Niemieckie oddziały wywarzają im drzwi w środku nocy, sąsiedzi donoszą na nich do Gestapo, mają ograniczone zapasy żywności.
Program był kręcony pod okiem dwóch historyków, dwóch psychologów i architekta, którzy czuwali nad tym, żeby rzeczywistość przedstawiona w reality show była jak najbardziej autentyczna.
Jeśli rodzina wytrzyma rygor życia pod okupacją przez 8 odcinków (czyli 2 miesiące), może wygrać nawet 40 tys. dolarów. Wysokość wygranej zależy też od tego, jak poradzą sobie z cotygodniowymi zadaniami, np. dojeniem krowy.
Na program spadło wiele krytyki, także z zagranicy. Zarzucano trywializowanie historii i wydarzeń, które miały miejsce podczas II wojny światowej. Krytycy pytali, czy kolejnym krokiem będzie "Big Brother w Auschwitz". W Polsce program nie był emitowany.
[video-browser playlist="729113" suggest=""]
"8 Minutes"
W tym reality show pastor (który wcześniej był policjantem) wabił prostytutki do hotelowych pokoi pod pretekstem skorzystania z ich usług, a następnie w ciągu 8 minut próbował je przekonać, aby rzuciły dotychczasowe zajęcie i zmieniły swoje życie. Jeśli dziewczyna zgodziła się na zmianę, wtedy producenci obiecywali pomóc jej zmienić pracę i wesprzeć ją finansowo. Jeśli nie, pastor zostawiał jej swój numer telefonu i mówi, że dziewczyna zawsze może do niego zadzwonić, jeśli będzie potrzebowała pomocy.
Program budził duże kontrowersje i telewizja A&E postanowiła zdjąć go z anteny. W późniejszym czasie okazało się, że dziewczyny nie dostały obiecanej pomocy, a telewizja nie zapewniła im nawet anonimowości. Program nie był emitowany w Polsce.
[video-browser playlist="729115" suggest=""]
"Boy Meets Boy"
Bohaterem programu "Boy Meets Boy" jest młody homoseksualny chłopak, który szuka miłości swojego życia. Producenci postanowili jednak utrudnić mu to zadanie. Jedynie połowa mężczyzn, którzy zostali wybrani do programu, aby zdobyć serce bohatera, jest w rzeczywistości gejami. Druga połowa to heteroseksualiści, których zadaniem jest udawać i zdobyć serce chłopaka. Jeśli główny bohater wybierze na swoją drugą połówkę heteroseksualistę, to sprytny oszust zgarnie wysoką nagrodę pieniężną.
Jak mówią producenci, show z założenia miało pozytywny przekaz - podważanie (zwłaszcza negatywnych) stereotypów i pokazanie, że miłość bez względu na orientację seksualną jest taka sama. Jednak krytycy uważali, że potajemne wprowadzenie do programu heteroseksualnych mężczyzn trywializowało miłość osób tej samej płci i zupełnie zmieniało przekaz programu.
"Boy Meets Boy" zdjęto z anteny po emisji pierwszego sezonu. Program nie był emitowany w Polsce.
[video-browser playlist="729116" suggest=""]
"Mega sknery"
Program TLC przedstawia ludzi, którzy lubią oszczędzać. W programie pokazane są takie zachowania, jak używanie nici dentystycznej kilka razy, spłukiwanie toalety dopiero po kilkakrotnym skorzystaniu z niej, siusianie do słoika czy nawet szukanie jedzenia w śmietnikach przy sklepach i restauracjach. A to wszystko nie dlatego, że bohaterowie nie mają pieniędzy - przeciwnie, czasem bardzo dobrze zarabiają i mają odłożone na kontach spore sumki - oni po prostu nie lubią "marnować" pieniędzy. Widzowie o słabych żołądkach powinni odpuścić sobie oglądanie niektórych odcinków.
TLC wyprodukowało dotychczas 3 sezony programu. W Polsce znajdziecie go także na TLC.
[video-browser playlist="729117" suggest=""]
"Naked and Afraid"
W ostatnich latach stacje telewizyjne zaczęły urozmaicać swoje regularne reality shows o aspekt nagości. Nagie randki są już pewnie większości z Was znane, ale na ciekawy pomysł wpadło Discovery, które wypuściło przestraszone golasy w dzicz.
W "Naked and Afraid" uczestnicy są łączeni w pary i muszą przetrwać 21 dni z dala od cywilizacji. Bez jedzenia, wody i - uwaga, uwaga! - bez ubrań. Co ciekawe, dostają jedynie opłatę za wykorzystanie ich wizerunku, ale udział w programie nie wiąże się z żadnymi innymi nagrodami.
Do tej pory Discovery wypuściło 4 sezony. Najnowszy miał premierę w tym roku. Raz gościnnie wystąpili w nim nawet aktorzy James Franco i Seth Rogen. W Polsce na Discovery.
[video-browser playlist="729118" suggest=""]
- 1
- 2 (current)
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat