Najlepsze filmy na Dzień Dziecka. Zobacz naszą listę

Międzynarodowy dzień dziecka to doskonała okazja, by pozwolić najmłodszym na chwilę relaksu przed ekranem. Warto też przyłączyć się do wspólnego oglądania, podjadając popcorn z ogromnej miski. Nikt nie powiedział, że filmy dla dzieci są wyłącznie dla nich przeznaczone. Dorośli mogą się bawić równie dobrze w czasie seansu. Tym bardziej, że przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka.

Międzynarodowy dzień dziecka to doskonała okazja, by pozwolić najmłodszym na chwilę relaksu przed ekranem. Warto też przyłączyć się do wspólnego oglądania, podjadając popcorn z ogromnej miski. Nikt nie powiedział, że filmy dla dzieci są wyłącznie dla nich przeznaczone. Dorośli mogą się bawić równie dobrze w czasie seansu. Tym bardziej, że przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka.

Z okazji dnia dziecka można śmiało odstawić na bok wszystkie filmowe uprzedzenia. Odrzucić w niepamięć kategorie filmowe czy wysublimowane upodobania. Dzień dziecka to czas, by powrócić do rzeczy najprostszych, ciepłych, przepełnionych śmiechem i szczerą radością. I najlepszy dzień w roku, by choć przez chwilę, tak jak dzieci, oglądać film z niekłamanym zainteresowaniem i czystą pasją. Zatem poniżej znajduje się kilka propozycji filmowych, dla wszystkich tych, którzy mają dzieci w rodzinie, albo chcą poczuć się nimi jeszcze raz choć na chwilę. Bądź też dla tych, którzy uwielbiają kino familijne, bez względu na wiek i okoliczności.

Lot Nawigatora (1986)

Jedna z ciekawszych produkcji sci-fi dla całej rodziny. Stare, dobre kino lat osiemdziesiątych, w których efekty specjalne do dzisiaj wywołują fale wspomnień. Film opowiada historię dwunastoletniego Davida Freemana, który podczas poszukiwań młodszego brata w lesie, wpada do urwiska i traci przytomność. Kiedy ją odzyskuje, okazuje się że minęło osiem lat, a sam David mógł być porwany przez kosmitów. Jest to punkt wyjścia późniejszych przygód małoletniego bohatera, wypełnionych po brzegi lotami statkiem kosmicznym, dziwnych stworów, a także niezwykłej przyjaźni pomiędzy człowiekiem i robotem.

Short Circuit (1986)

Pozostając w tematyce robotów, jednym z ciekawszych wyborów na dzień dziecka może być film Krótkie Spięcie. Głównym bohaterem jest robot przypominający lornetkę na gąsienicach, o wdzięcznej nazwie Numer 5. Amerykańska armia zdecydowała, że nowoczesne roboty są w stanie zastąpić żołnierzy. Nie posiadają uczuć, wykonują rozkazy, a także nie zawahają się przed raz obraną decyzją. W wyniku krótkiego spięcia spowodowanego uderzeniem pioruna, robot Numer 5 “ożywa”, przejmując ludzkie cechy charakteru – w tym wolną wolę. To właśnie dzięki niej ucieka z bazy wojskowej i rozpoczyna nowe i niebanalne życie pełne zabawnych przygód. Film stał się również inspiracją, dla późniejszej animacji od studia Pixar, pod tytułem WALL-E. Produkcja polecana dla wszystkich tych, którzy cenią sobie lekkie poczucie humoru i komizm sytuacyjny.

The Jungle Book (2016)

Najnowszy remake o chłopcu, który wychowywał się w dżungli pośród dzikich zwierząt. Historia o Mowglim była opowiadana już niezliczoną ilość razy zarówno w animacjach, jak i wersjach filmowych. Nie zmienia to faktu, że za każdym razem wywołuje w nas ciepłe uczucia i dostarcza kilku naprawdę ciekawych chwil grozy i ekscytacji. Wilcza rodzina przygarnia małego chłopca, opiekując się nim i ucząc go zasad przetrwania w świecie zwierząt. Mowgli, wraz z wiekiem, zdobywa nie tylko doświadczenie, ale i wiernych przyjaciół, z którymi decyduje się zmierzyć z groźnym i niebezpiecznym tygrysem – Shere Khanem. Księga Dżungli od pokoleń przyciąga widzów przed ekrany, pokazując w piękny sposób czym jest bezinteresowna miłość i przyjaźń.

Cats & Dogs (2001)

Zabawna komedia, przedstawiająca wojnę pomiędzy odwiecznymi wrogami w świecie zwierząt. Chwilowy pokój pomiędzy nimi staje na ostrzu noża za sprawą niecnego Pana Tinklesa – perskiego kota, który marzy o zdobyciu władzy nad światem. Psy i Koty jest świetną zabawą dla najmłodszych, opierającą się na stereotypowym postrzeganiu zwierzaków i prostym poczuciu humoru. Nadanie im cech ludzkich i stawianie ich w konfliktowej sytuacji tworzy ciekawą fabułę, przy której najmłodsi mogą spędzić swój wolny czas.

Big Hero 6 (2014)

Jedna z najciekawszych propozycji od Disney’a, skupiająca się wokół grupy przyjaciół próbującej uratować świat przed tajemniczym mężczyzną o niecnych zamiarach i armią małych (skradzionych zresztą) robotów. Hiro, czternastoletni, utalentowany chłopiec, traci swojego starszego brata w pożarze podczas wystawy amatorskich wynalazków. Niejako w spadku pozostaje mu Baymax, robot ratownik, który wygląda jak przerośnięty i nadmuchany balon, którego jedynym celem jest dbać o zdrowie ludzi. Jest przy tym tak niewinny i naiwny, że zyskuje sympatię widzów już od pierwszych chwil. Wielka Szóstka jest niebanalną historią o przyjaźni, przepełnioną świeżymi pomysłami, zabawnymi dialogami i wartką akcją. To jedna z tych animacji, które ogląda się wielokrotnie, niezależnie od wieku.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV