Najlepsze filmy na Dzień wagarowicza. Co warto obejrzeć?

Dzień wagarowicza to święto, które cieszy wszystkich uczniów. Jeżeli planujecie spędzić ten dzień przy dobrym filmie, podpowiadamy, co warto obejrzeć.

Dzień wagarowicza to święto, które cieszy wszystkich uczniów. Jeżeli planujecie spędzić ten dzień przy dobrym filmie, podpowiadamy, co warto obejrzeć.

Dzień wagarowicza, inaczej pierwszy dzień wiosny, to jedno z ulubionych świąt wszystkich uczniów - przecież sama myśl o zerwaniu się z nudnych lekcji zawsze przywodzi szczery uśmiech na twarz, niezależnie od tego ile ma się lat. Pomysłów na spędzenie tego dnia jest nieskończenie wiele - część z Was, świętujących, prawdopodobnie zdecyduje się rzucić plecak w kąt i wygodnie rozsiąść się przed ekranem w towarzystwie napojów, przekąsek i dobrego filmu. Co warto obejrzeć w Dzień wagarowicza? Świetnie sprawdzą się wszystkie filmy przygodowe, a także typowe produkcje dla młodzieży - wartka akcja, wciągająca historia, a nierzadko i magia to wyznaczniki dobrego seansu. W dzisiejszym zestawieniu znajdą się też produkcje dla nieco bardziej odważnych a nawet dramaty, jeżeli macie ochotę na chwilę refleksji.

Najlepsze filmy na Dzień wagarowicza - oto moje propozycje

1 Goonies

Goonies

O filmie

Widowiskowa opowieść o grupie małych bohaterów, którzy wpadają na trop wielkiej przygody. Dzieciaki odkrywają tajemniczą, piracką mapę, która zaprowadzi ich... Czytaj więcej

Jeden z najbardziej kultowych filmów młodzieżowych lat 80. - wychowywały się na nim całe pokolenia. Goonies to połączenie kina familijnego, niezwykłej przygody, motywu poszukiwania skarbów sprzed wieków oraz (a może przede wszystkim) wspaniałej przyjaźni grupki najlepszych kumpli. Akcja toczy się wartko, a humor dopisuje - seans tego filmu to prawdziwa przyjemność dla widzów w każdym wieku. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z tym klasykiem, Dzień wagarowicza jest idealną ku temu okazją - dajcie się porwać przygodzie i pobudzić wyobraźnię.

1 E.T.

E.T.

O filmie

Śmieszna, wzruszająca i niezapomniana historia przyjaźni chłopca i dobrego kosmicznego przybysza, który, chciał znaleźć dom na Ziemi. Film, który przez... Czytaj więcej

Kolejny film, który jest dziś uznawany za kultowy - E.T. Stevena Spielberga to połączenie kina przygodowego i science-fiction. Filmowa grupa dzieciaków spotyka na swojej drodze zbłąkanego przybysza z kosmosu, który marzy o tym, by wrócić do domu. Mamy tu silny wątek przyjaźni wbrew przeciwnościom losu - produkcja nie tylko bawi, ale i wzrusza, niezależnie od tego, ile razy już ją widzieliśmy. Ponadto, jeżeli pamiętacie jeszcze przebojowe lata 90., dzięki temu filmowi możecie poczuć nutkę nostalgii do tego, co przeminęło. Słowem: E.T. to fantastyczna propozycja na ten nadchodzący wolny dzień i obowiązkowy film dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nim zapoznać. Produkcja okazała się ponadczasowym hitem i ma dziś na koncie cztery statuetki Oscara.

1 Władcy przygód. Stąd do Oblivio

Władcy przygód Oblivio

O filmie

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy... Czytaj więcej

Tym razem propozycja z naszego rodzimego podwórka. Władcy przygód. Stąd do Oblivio to nowy film przygodowy, który - jak idealnie się składa - debiutuje akurat dziś, w Dzień wagarowicza. Film znakomicie sprawdzi się jako propozycja dla dzieci i młodzieży, a zatem głównych uczestników dzisiejszego święta – tutaj głównymi bohaterami również są dzieciaki, które przypadkiem wyruszają na niesamowitą wyprawę. W fabule pojawi się podróż do innego wymiaru, wielkie niebezpieczeństwa i misja do wypełnienia. Reżyserem jest Tomasz Szafrański, który pracował także nad filmami takimi jak Klub Włóczykijów czy Od pełni do pełni. Koniecznie sprawdźcie - nawet w kinach!

1 Charlie i fabryka czekolady

Charlie i fabryka

O filmie

Większość kolacji w domu Bucketów to cienki kapuśniak, którym mały Charlie z radością dzieli się ze swoją matką, ojcem i... Czytaj więcej

Charlie i fabryka czekolady to historia znana z powieści Roalda Dahla. Kino pamięta jej dwie adaptacje - dziś chciałabym polecić Wam tę nowszą, w reżyserii Tima Burtona, gdzie w szalonego Willy'ego Wonkę wciela się charyzmatyczny Johnny Depp. Głównym bohaterem jest tytułowy Charlie, który dzięki wygranemu złotemu biletowi ma szansę na przeżycie przygody życia. Tak rozpoczyna się opowieść, na sam widok której wszystkim widzom oczy wychodzą z orbit - kolorowa fabryka czekolady przypomina zupełnie nowy, apetyczny świat, w zasadzie nieosiągalny dla szarego człowieka. Być może to stąd bierze się ta hipnotyzująca siła filmu? Przekonajcie się sami i dajcie się porwać przygodzie.

1 Kto pod kim dołki kopie

Kto pod kim dołki kopie

O filmie

Nastoletni Stanley zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież i trafia do zakładu penitencjarnego, prowadzonego przez tajemniczą panią naczelnik. Czytaj więcej

Ciekawy i stosunkowo mało popularny film z 2003 roku, w którym zagrali aktorzy tacy jak Shia LaBeouf, Sigourney Weaver, Jon Voight czy Tim Blake Nelson. Produkcja pokazuje świat z perspektywy młodego człowieka, który zaczyna postrzegać karę jako nagrodę. Film udowadnia, że nawet najbardziej siermiężne zajęcie może sprawić przyjemność, o ile tylko podejdzie się do niego z odpowiednio bujną wyobraźnią. Seans przemija szybko, lekko i przyjemnie - produkcja w sam raz sprawdzi się na seans z doskoku, zwłaszcza w takie święto jak dzisiaj. Reżyseruje Andrew Davis (Ścigany, Morderstwo doskonałe).

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV