Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Najlepsze seriale TVN. Stare, dobre tytuły

Najlepsze seriale TVN to dla mnie 10 tytułów, obok których nie można przejść obojętnie. Są popularne, lubiane i przyjemne. Takie, które w swoim czasie udowadniały, że ta telewizja jest w stanie dać dobrą rozrywkę.

Najlepsze seriale stacji TVN to głównie komedie obyczajowe, bo właśnie w takiej konwencji telewizja odnalazła swoją niszę, która trafiła do odbiorców. W dużej mierze nie są to serial realistyczne, a raczej przedstawiają wyidealizowany świat, który dobrze ogląda się na ekranie. Kryminały to już inna sprawa, bo one potrafią zaintrygować i często inspirowane były prawdziwymi historiami.

Oto zestawienie według mnie najlepszych seriali TVN. Dajcie znać w komentarzach, jakie tytuły lubicie najbardziej.

Usta, Usta

Komedia obyczajowa z 2010-2011 opowiadająca w dużej mierze o miłości. W głównych rolach grają Magdalena Różczka, Paweł Wilczak, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Popławska oraz Wojciech Mecwaldowski. Dobra obsada to jedna z zalet tego tytułu i to właśnie ona nadała tej produkcji charakteru. Dzięki kreacjom postacie wzbudzały emocje i aż chciało się zainteresować ich losem. Prawda jest taka, że największa zasługa tutaj należy do twórców, którzy stworzyli rzecz zabawną, mądrą i wciągającą. Taką, która choć miała zaledwie 35 odcinków, broni się do dziś, bo oferuje naprawdę dobry poziom przyjemnej rozrywki.

Przepis na życie

To także komedia obyczajowa, która podobnie jak Usta, Usta wyróżniła się dobrymi scenariuszami. Wiele sytuacji w tym przypadku było wyidealizowanych, mało rzeczywistych, ale to nie przeszkadzało. Otrzymaliśmy bowiem sympatyczne, autentyczne i interesujące postacie, dobrze poprowadzone relacje oraz dużo naturalnie wplecionego humoru. Gdzieś pod koniec serial nieco stracił swój poziom i zabrakło mu charakterystycznego pazura, ale ogólnie oceniam go na plus.

Prawo Agaty

Prawniczy serial TVN z Agnieszką Dygant i Leszkiem Lichotą w rolach głównych. Ten tytuł też wpisuje się w trend propozycji stacji, które przedstawiają świat wyidealizowany, mało zgodny z rzeczywistością – taki, że czasem nawet można go uznać za bajkowy. Stacja obrała właśnie taką konwencję, co w połączeniu ze znakomitym doborem muzyki potrafiło przekonać do siebie widzów. Nie jest to najwyższy poziom seriali i raczej nikt by tak nie powiedział – to po prostu kilka sezonów dobrej, lekkiej i niezobowiązującej rozrywki. Coś takiego, co oglądamy dla rozluźnienia i zapomnienia, ale zarazem z pozytywnymi emocjami.

39 i pół

39 i pół to już – w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych pozycji – komedia z widocznymi elementami obyczajowymi. W dużej mierze to dzięki temu serialowi Tomasz Karolak zyskał w Polsce popularność, bo właśnie tutaj pokazał pełną gamę swojego talentu komediowego. Wbrew pozorom, poruszenie tematu kryzysu wieku średniego w komediowym wydaniu okazało się strzałem w dziesiątkę. Zabawnie, z dużą ilością uroku i ciepła oraz – przede wszystkim – niegłupio. Duża w tym zasługa reżyserów, których dziś znamy z kinowych hitów – są to Łukasz Palkowski (Bogowie) oraz Mitja Okorn (Planeta singli).

BrzydUla

Jeden z najbardziej udanych polskich seriali opartych na zagranicznym (w tym przypadku kolumbijskim) formacie. W odróżnieniu od amerykańskiej wersji zatytułowanej Brzydula Betty, nasi twórcy poszli bardziej w kierunku 25-minutowej lekkiej komedii obyczajowej o przygodach tytułowej bohaterki. W tej roli świetnie się spisała przesympatyczna Julia Kamińska, która skradła serca widzów w całej Polsce. Chociaż mówimy o 235 odcinkach, jest to rzecz, która dobrze się zapisała w polskiej historii. Przede wszystkim jest naprawdę zabawnie, a budowanie relacji pomiędzy postaciami oraz rozwój tytułowej bohaterki odbyły się płynnie i autentycznie. W sumie nie ma się co dziwić, skoro za kamerą pierwszych 25  odcinków stał Wojciech Smarzowski, który nakreślił pewien poziom. Poziom, który został potem utrzymany.

Pułapka
Źródło: zdjęcie główne: AGNIESZKA K. JUREK/TVN
Strony: 12

 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – nowy wyjątkowy plakat…

Do sieci trafił kolejny plakat promujący film Kapitan Marvel. Tym razem jest to bardziej artystyczne…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Bruce Wayne z prototypem…

Fox opublikował nowy zwiastun kolejnego odcinka serialu Gotham, który zdaje się potwierdzać, że Jeremiah Valeska…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]

 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]