Przeczytaj w weekend

Premiery kinowe weekendu – 11-13 marca 2016 roku

Seria Niezgodna: Wierna, Wstrząs, Siostry, Bang Gang, Niewinna, Wszystko zostanie w rodzinie, El Clan oraz Tysiąc i jedna noc – cz. 3, oczarowany - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?

Seria Niezgodna: Wierna, Wstrząs, Siostry, Bang Gang, Niewinna, Wszystko zostanie w rodzinie, El Clan oraz Tysiąc i jedna noc – cz. 3, oczarowany - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?

Premiery kinowe weekendu to tym razem pełna różnorodność - każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Młodzieżowe science fiction The Divergent Series: Allegiant na pewno znajdzie swoich wielbicieli. Dobrze zapowiada się dramat Concussion z chwaloną rolą Willa Smitha. W luźniejszych klimatach mamy komedie Sisters i Babysitting 2. Kino artystyczne też ma licznych reprezentantów: Bang Gang (une histoire d'amour moderne)Les Innocentes, El Clan i As Mil e Uma Noites: Volume 3, O Encantado.

The Divergent Series: Allegiant

Krytycy nie oceniają pochlebnie przedostatniej części serii Niezgodna. Przede wszystkim zarzucają temu filmowi, że jest najgorszą odsłoną cyklu. Uważają, że czuć przedłużanie historii na siłę i wbrew trendowi finał Niezgodnej powinien odbyć się w jednym filmie, a nie dwóch naciąganych. Czytamy, że Wierna oferuje dokładnie to samo co poprzednie części, bez żadnych szczególnych nowości, niespodzianek czy zaskoczeń. Teraz jednak jest bardziej science fiction, a mniej postapo. Nie porywa, ale fani serii powinni być usatysfakcjonowani.

Sisters

Komedia z Tiną Fey i Amy Poehler, czyli dwiema gwiazdami gatunku. Krytycy odbierają ich dzieło mieszanie. Jedni chwalą ich chemię, podkreślając zalety duetu i ich komediowy dryg. Inni krytykują brak scenariusza, chaos i zbyt dużo kiepskiego oraz wulgarnego humoru, który nudzi i sprawia wrażenie wtórnego, nieśmiesznego. Niektórzy porównują ten film do amatorskiego zlepka stand-upowych skeczy, które nie mają żadnego sensownego spoiwa. Wyszło przeciętnie, lepiej oglądać bez wysokich wymagań.

NASZA RECENZJA

Concussion

Film ma jedną naprawdę ważną zaletę: świetną dramatyczną rolę Willa Smitha, dzięki której aktor ma podobno szansę na nominację do Oscara. Sam Wstrząs zbiera dość mieszane recenzje. Z jednej strony dziennikarze chwalą emocje (w dużej mierze to zasługa Smitha), chęć opowiedzenia ważnej historii i serce tego filmu, które znajduje się w odpowiednim miejscu. Z drugiej krytykują chaos i słabość w podejściu do ważnego tematu. Nigdy nie wychodzi to ponad przeciętność, a banalny charakter obrazu nie pozwala wykorzystać potencjału w pełni - jakby twórcy po jakimś czasie nie wiedzieli, o czym tak naprawdę opowiadają. Niezłe kino, ale bez rewelacji.

Bang Gang (une histoire d'amour moderne)

Dramat o nastolatkach organizujących seksualne orgie. Film zdecydowanie skierowany do wielbiciela kina artystycznego. Porusza ważne tematy, starając się odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań, a tak naprawdę opowiada o miłości. Niektórzy twierdzą jednak, że czegoś tu brakuje - serca, emocji i tego, co pokazałoby głębsze zrozumienie tematu. Nieźle, ciekawie, ale poniżej oczekiwań.

Les Innocentes

Polsko-francuski dramat o zakonnicach. Ciekawy i poważny temat potrafi zaangażować, szczególnie że reżyser porusza go subtelnie i z pomysłem. Najważniejsze jednak, że budzi on emocje, które pozostają z widzem na długo po seansie. Kino ambitne, świetnie zagrane i warte uwagi.

NASZA RECENZJA

El Clan

Thriller rodem z Argentyny. Krytycy są zachwyceni. To film, który jest rozrywkowy, emocjonujący, świetnie napisany i wyraziście zagrany. Wciąga, angażuje i opowiada ważną historię z mroczniejszego okresu Argentyny z jednoczesnym nawiązywaniem do klasyków Martina Scorsese i Ojca chrzestnego. Warto.

As Mil e Uma Noites: Volume 3, O Encantado

Kolejna odsłona serii Miguela Gomesa to praktycznie kontynuacja tego, co dobrze działało w poprzednich częściach. Ciekawe historie zrealizowane z pomysłem i emocjami. Krytycy zarzucają jedynie, że całość zostało raczej niepotrzebnie rozciągnięta do łącznie sześciu godzin i trzech filmów.

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Hayley Atwell

Hayley Atwell

ur. 1982, kończy 38 lat

Lily James

Lily James

ur. 1989, kończy 31 lat

Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk

ur. 1984, kończy 36 lat

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

ur. 1980, kończy 40 lat

Marshall Allman

Marshall Allman

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV