TOP 10: Najlepsze brytyjskie seriale komediowe
Oto druga część naszego zestawienia dotyczącego seriali brytyjskich. Tym razem przedstawiamy najlepsze produkcje komediowe.
Oto druga część naszego zestawienia dotyczącego seriali brytyjskich. Tym razem przedstawiamy najlepsze produkcje komediowe.
O brytyjskim humorze krążą legendy – jest on jednym z najbardziej specyficznych i oryginalnych na świecie. Jest nie do podrobienia. Brytyjczycy są mistrzami tworzenia gagów i dialogów, które bawią do łez. To prawda, że tego typu humor nie jest dla wszystkich, ale jeśli trafia w Wasze gusta, będzie to miłość na lata. Podpowiadam Wam, od czego zacząć poszukiwania.
Monty Python's Flying Circus (1969)
Grupa Monty Pythona składała się z pięciu Brytyjczyków i jednego Amerykanina, a ich topową produkcją był właśnie ten serial. Jego odcinki nie są ze sobą powiązane fabularnie – tworzą je gagi, które wyróżniają się absurdalnym i ekscentrycznym humorem. To nie jest produkcja dla każdego, ale warto dać jej szansę. Humor Monty Pythona jest ponadczasowy i uniwersalny, żarty wymyślone wtedy wciąż bawią i w ogóle się nie zestarzały. Zakręcony, dziki, obłędny, kompletnie wywrotowy serial. Musicie go zobaczyć!
Fawlty Towers (1975)
Serial, który przez wielu uważany jest za najlepszą komediową produkcję w dziejach, skupia się na małżeństwie, które prowadzi mały hotel. O przybytku tym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest spokojnym, zacisznym miejscem. Wszystko w tym serialu jest takie, jakie trzeba: barwne postacie, doskonałe dialogi, pierwszorzędnie zrealizowane gagi. Nie ma się co zresztą dziwić, skoro główną rolę odgrywa w nim John Cleese, który dla tej produkcji porzucił Latający cyrk Monty Pythona. Jedyną wadą Hotelu Zacisze jest to, że te dwa sezony tak szybko się kończą...
Blackadder (1982)
Rowan Atkinson dał się zapamiętać nie tylko dzięki Jasiowi Fasoli. Fani pokochali go już w tym serialu, gdzie wcielał się w rolę księcia Edmunda, który wraz ze służącym i jedynym lordem, który chce go słuchać, rozpoczyna walkę o miejsce na angielskim tronie. Akcja serialu rozpoczyna się pod koniec Wojny Dwóch Róż, a późniejsze sezony przenoszą widza do innych epok historycznych. Przezabawne losy tchórzliwego księcia pokochało mnóstwo fanów na całym świecie, ale serial został doceniony także przez krytyków, zdobywając trzy nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej, nagrodę Emmy, trzy nagrody ACE oraz wiele indywidualnych nagród dla Atkinsona.
'Allo 'Allo! (1982)
Akcja tego bezkompromisowego serialu rozgrywa się w małym prowincjonalnym miasteczku w okupowanej Francji w czasach II wojny światowej i skupia na Rene oraz jego małej kawiarni. Staje się ona ulubionym miejscem spotkań zarówno niemieckich oficerów, jak i członków ruchu oporu czy zwykłych mieszkańców. Twórcy ‘Allo ‘Allo naśmiewają się przede wszystkim z II wojny światowej, ale nie oszczędzają także niczego i nikogo innego. Obiektem żartów jest tu wszystko, ale wciąż są to żarty, które nie przekraczają granicy dobrego smaku. Klasyka gatunku. Ilość brytyjskiego humoru przekracza tu wszelkie możliwe normy.
Mr. Bean (1990)
Czy to możliwe, żeby ktoś nie znał Jasia Fasoli? Nawet jeśli nie oglądał wszystkich jego przygód, to o samej postaci nie dało się nie usłyszeć. Na stałe wpisała się ona w brytyjską popkulturę. Emitowany w latach 1990-1995 serial opowiada o losach dorosłego mężczyzny, który zachowuje się jak dziecko. Ciągle wplątuje się w różne kłopoty, a próbując je rozwiązać, doprowadza do zabawnych sytuacji. Sukces tej komedii to przede wszystkim zasługa Rowana Atkinsona, który wcielił się w rolę główną. Jego umiejętności mimiczne są godne podziwu. Jaś Fasola prezentuje specyficzny rodzaj humoru, ale gdy raz się go pokocha, to potem trudno się od oglądania oderwać. Serial doczekał się filmowych kontynuacji.
- 1 (current)
- 2
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat