Repertuar kin Nowość Program TV

UE BOOM 2: wybuchowe maleństwo – test głośników

O głośnikach bezprzewodowych Ultimate Ears usłyszałem już kilka lat temu, do tej pory jednak nie miałem okazji bliżej się z nimi zapoznać. Teraz jednak, gdy najnowsza generacja wkroczyła do naszego kraju, postanowiłem położyć na nich ręce, czy też raczej uszy.

Ocena końcowa

9/10

Dźwięk

8/10

Design

9/10

Funkcje

9/10

Aplikacja

10/10
Jeśli chodzi o słuchanie muzyki, jestem dość wybredny. Mało który otwarty system dźwiękowy jest w stanie zaspokoić moje wymagania, więc 90% czasu spędzam w słuchawkach. Czasem jednak zdarza się sytuacja, gdy na przykład gramy sesję RPG i potrzebujemy podkładu albo wyjeżdżamy gdzieś za miasto czy po prostu robimy imprezę. W takich sytuacjach nie zawsze jest dostęp do dobrego, przestrzennego nagłośnienia. Nie wszystkich stać na dobre kolumny, czasem też zwyczajnie brak miejsca. W takich chwilach przychodzą z pomocą właśnie takie głośniki, jak Ultimate Ears BOOM 2. O ich pierwowzorze, jak wspominałem na początku, usłyszałem ładnych parę lat temu, a wszystko dzięki jednej z moich ulubionych skrzypaczek.

Co prawda w teledysku oczywiście wszystko przeszło przez odpowiednią postprodukcję, ale niemniej jednak sama skala marketingu robi wrażenie. A i Logitech, do którego należy marka Ultimate Ears, musiał być pewien swojego produktu, skoro zdecydował się tak go promować na żywo.

Dźwięk

Czyli najważniejsza w głośnikach rzecz. Zacznijmy od danych technicznych. Głośnik napędzają dwa 45-milimetrowe przetworniki i dwie membrany bierne. Maksymalna głośność to 90 decybeli, jednak osobiście nie radziłbym stosować więcej niż 95% mocy, powyżej zaczynają się już niestety konkretne szumy i przestery.

BOOM 2 brzmi naprawdę dobrze, rzekłbym wręcz – zaskakująco dobrze  jak na głośnik korzystający z technologii bezprzewodowej. Dźwięki są czyste, basy dają odpowiedniego kopa, nie ma absolutnie na co narzekać. Zwłaszcza, jeśli zepniemy ze sobą kilka głośników. Aplikacja sterująca, o której w dalszej części testu, pozwala na podłączenie aż do 150 jednostek. Nie wiem, po co tyle komu, ale można!

Brak mi w tym wszystkim jednak trochę głębi. Jednak pasmo przenoszenia między 90 Hz a 20.000 Hz pozostawia trochę do życzenia. Nie jakoś bardzo wiele, ale jednak miejscami słychać tę ograniczoną rozpiętość.

I owszem, są już na ryku urządzenia bluetooth dające lepsze brzmienie za podobną (ok 500 zł.) cenę, jednak pozostają dwie kwestie. Pierwsza to przenośność, w której BOOM 2 bryluje. Druga – te głośniki są właściwie nie do zajechania.

Dźwięk

8/10

Design

Głośnik ma kształt tuby o wymiarach 180 mm (wysokość) na 67 mm (średnica i obwód) i wadze 548 gram. Gros jego obudowy stanowi sam głośnik, posiadający 360 stopniowe pokrycie przetwornika. Jedyne, co łamie tę konstrukcję, to biegnący przez całą długość gumowy pasek zawierający fizyczne przyciski regulujące głośność. A skoro już przy budowie i gumie jesteśmy, to jedna, bardzo ważna rzecz. Cała konstrukcja posiada certyfikat wodoszczelności IPX7. Znaczy to tyle, że głośnik ten może przebywać na głębokości do 1 metra przez ok. 30 minut. I nie jest to tylko na papierku. Swój egzemplarz regularnie topiłem, przetrzymując nawet do kilkunastu minut pod wodą czy po prostu słuchając muzyki pod prysznicem. Zafundowałem mu nawet test błotny i nawet wtedy działał, działa zresztą do dziś.

Wielbicielom żywych kolorów na pewno spodoba się paleta barw, w jakich produkowane są Ultimate Ears. Oczywiście dostępne są one również w wersjach bardziej klasycznych i stonowanych.

Design

9/10

Funkcjonalność

BOOM 2 ładowany jest przez gniazdo Micro USB umieszczone na spodzie urządzenia pod ochronnym gumowym panelem. Tam też znajdziemy standardowe łącze jack 3.5 mm, gdybyśmy chcieli korzystać z głośnika w trybie przewodowym. Tutaj następuje kolejne, ciekawe odkrycie. Mianowicie śruba, która mocuje panel do głośnia i jednocześnie służy jako mocowanie (np. do paska) jest łatwo zdejmowalna. Po jej odkręceniu zaś ukazuje nam się gwint, dzięki któremu możemy zamocować głośnik na standardowym statywie.

Głośnik wyposażony jest w interfejs głosowy, informujący między innymi o takich rzeczach jak stan baterii. Może to pierdółka, ale żeński głos, jaki wykorzystano w urządzeniu jest bardzo przyjemny. W rozmowie ze znajomymi gadżeciarzami nawet stwierdziłem, że do tej pory żaden mój sprzęt tak seksownie nie oznajmiał mi, że kończy mu się energia. Cortana (Ta z Windowsa, nie Halo) mogłaby brać u niego lekcje.

Bateria w tym maleństwie starcza na około 10-12 godzin grania non stop, zaś czas ładowania nie powinien przekroczyć trzech. Także BOOM 2 powinien bez problemu poradzić sobie w większości sytuacji, jakim będzie musiał stawić czoła.

Funkcje

9/10

Aplikacja

Wisienka na torcie, czyli aplikacja Ultimate Ears dostępna na IOS i Androida, obsługująca także pozostałe głośniki z rodziny Ulitmate Ears – Megaboom i Wonderboom. Łatwe parowanie urządzeń, prosta w obsłudze regulacja poziomów i balansu tonów, prosty w obsłudze media player. A wszystko to pod naszymi palcami. Nic dodać, nic ująć. Zdecydowanie polecam kontrolowanie BOOM 2 przez aplikację, można wtedy wyciągnąć maksimum potencjału z tego sprzętu.

Aplikacja

10/10

 

Źródło: Fot. Ultimate Ears

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Endgame – Avengers w komiksach mieli…

W obliczu przyszłorocznego Avengers: Endgame chcemy Wam zaprezentować listę najważniejszych historii, w których drużyna Mścicieli…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – fani MCU tworzą…

Fani MCU tworzą już liczne fanarty do Avengers: Endgame - trzeba przyznać, że niektóre prace…

Michał Kujawiński
-

Venom – lubicie, nie lubicie? Za…

Filmowy Venom odniósł duży sukces finansowy i prawdopodobnie możemy spodziewać się drugiej odsłony. Spójrzmy jednak,…

-

Marvel – do kogo należą bohaterowie…

Rok 2018 był niezwykle ważny dla produkcji Marvela. Nastąpiło wiele przełomowych rzeczy, które zmieniły wiele…

Norbert Zaskórski
-

Bumblebee – recenzja filmu

Bumblebee to spin-off serii Transformers, którego bohaterem jest tytułowy Autobot. Tym razem za sterami produkcji…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Gotham – zobacz zdjęcia z 5.…

Gotham powróci z 5. sezonem (i zarazem ostatnim) w 2019 roku. Zdjęcia pokazują ujęcia z…

Co o tym sądzisz?