Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Wonder Woman muzyki filmowej. Poznajcie Tinę Guo

Ta chińska wiolonczelistka brała udział w pracach nad ścieżkami dźwiękowymi do wielu kinowych hitów, ale prawdziwą rozpoznawalność zyskała dzięki działalności w internecie.

Tina Guo urodziła się 28 października 1985 roku w Szanghaju i od najmłodszych lat zajmowała się muzyką. W wieku 3 lat rozpoczęła naukę gry na pianinie, w wieku 5 – na skrzypcach, zaś dwa lata później – na wiolonczeli. To właśnie z tym ostatnim instrumentem związała się na dłużej i to on stał się jej znakiem rozpoznawczym, chociaż zdarza jej się grać także na nieco bardziej egzotycznym erhu – chińskim instrumencie smyczkowym o dwóch strunach i bardzo charakterystycznej barwie dźwięku.

Możecie nie kojarzyć jej z imienia i nazwiska, ale jeżeli regularnie bywacie w kinie, oglądacie seriale lub gracie w gry to istnieje duże prawdopodobieństwo, że słyszeliście jej dokonania. Pochodząca z Chin Tina Guo pracowała między innymi nad ścieżkami dźwiękowymi do filmów – m.in. Iron Man 2, Incepcja i Dunkierka. To również ta chińska artystka odpowiada za charakterystyczne dźwięki elektrycznej wiolonczeli w motywie przewodnim z tegorocznego filmu Wonder Woman, który można było usłyszeć również w Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Guo udzielała się również jako solistka w serialach, takich jak Mentalista i Głowa rodziny, a także grach – m.in. Call of Duty: Black Ops II i Diablo III.

Prawdziwą popularność i rozpoznawalność zawdzięcza jednak swojej działalności internetowej. Jej kanał w serwisie YouTube subskrybowany jest przez ponad 240 tysięcy użytkowników, a filmy – zarówno te z coverami znanych motywów z gier, filmów i seriali, jak i oryginalnymi utworami – oglądane są przez miliony osób z całego świata. Z pewnością przyczynia się do tego nie tylko sama muzyka, ale również warstwa wizualna. Publikowane teledyski są bardzo efektowne, klimatyczne i przykuwają wzrok. Również stroje Tiny robią wrażenie i wykonane są z dbałością o detale.

Na kanale Tiny Guo można znaleźć jej wersję utworów m.in. z największych hitów kina i telewizji – m.in. Gra o tron, Z Archiwum X Forrest Gump i Gladiator. Nie brakuje tu również i nieco bardziej nietypowych połączeń, takich jak muzyka z Pokemonów czy… Raining Blood zespołu Slayer z partiami na wiolonczeli.

Chińska wiolonczelistka ma na swoim koncie kilkanaście płyt, zaś w lutym tego roku na rynek trafił album zatytułowany Game On!, na którym znalazło się 14 kompozycji z niezwykle popularnych gier wideo. Wystarczy wspomnieć chociażby takie produkcje, jak The Elder Scrolls V: Skyrim, Final Fantasy VII, World of Warcraft czy polski Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nie brakuje tutaj również muzycznych miksów utworów z cieszących się ogromnym zainteresowaniem serii – m.in. The Legend of Zelda czy Halo.

Tina Guo regularnie koncertuje – już za kilka dni wystąpi w Londynie i Manchesterze. Regularnie bierze udział również we wszelkiego rodzaju wydarzeniach związanych z grami i popkulturą, takich jak Blizzcon, Comic-Con czy Video Games Live. Można było zobaczyć i usłyszeć ją także podczas jej wizyt w Polsce. Artystka wystąpiła w naszym kraju w maju 2015 na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, a także dwukrotnie pojawiła się u boku Hansa Zimmera podczas jego koncertów w naszym kraju.

Źródło: fot. tinaguo.com

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – Iron Man i…

Odbyły się w Stanach Zjednoczonych pierwsze pokazy prasowe filmu Kapitan Marvel. Ile jest scen po…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

HBO – nowości na marzec 2019.…

HBO zaprasza na kolejny miesiąc – prezentujemy Wam pełną listę filmów i seriali, które będą…

Michalina Reda
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 2…

2. odcinek Doom Patrol nosi tytuł Donkey Patrol i zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu. Co…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.