Fan The Legend of Zelda został aresztowany. Nosił przy sobie miecz z gier
Skazany spędzi w areszcie kilka miesięcy.
Skazany spędzi w areszcie kilka miesięcy.
Seria gier The Legend of Zelda opowiada o przygodach Linka, który żyje w fantastycznej krainie o nazwie Hyrule. Akcja jego przygód zwykle krąży wokół opowieści o Trójmocy. Według legendy tytułowa bohaterka jest powierniczką mocy mądrości, z kolei Link mocy męstwa. Bohater został wybrany, by chronić Zeldę oraz krainę przed złem. Pomaga mu w tym między innymi miecz Zelda Master. Jego replika jest dostępna na rynku również w ''prawdziwym życiu''. Okazuje się, że jeden z fanów gry niedawno postanowił wyjść ze swoim mieczem na ulicę. Niedługo potem został przyłapany przez policję i trafił do aresztu.
Fan The Legend of Zelda aresztowany przez miecz
Fan serii The Legend of Zelda najwyraźniej chciał poczuć się jak Link. Nie przewidział jednak, że zasady w prawdziwym świecie są dalekie od tych panujących w krainie Hyrule. Jak poinformował portal VGC, 48-letni Anthony Bray został aresztowany na cztery miesiące. Osoby monitorujące kamery CCTV w Nuneaton w hrabstwie Warwickshire na początku lipca 2024 roku powiadomili policję że ten trzyma w ręce pewien podejrzany przedmiot. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, odkryli, że 48-latek miał przy sobie replikę miecza Linka z serii The Legend of Zelda. Miecz ten ma około 15-centymetrowe ostrze.
Policja podjęła decyzję o aresztowaniu Braya za to, że chodził z ostrym narzędziem po miejscu publicznym. W Wielkiej Brytanii noszenie takich narzędzi bez uzasadnionego powodu jest nielegalne. Wyjątkiem są składane scyzoryki z ostrzami nie dłuższymi niż 3 cale (około 7cm).
Anthony Bray przyznał, że zdawał sobie sprawę, że miecz jest niebezpieczny. Zapewnił jednak, że nie miał zamiaru zrobić nikomu krzywdy. Mimo to został skazany. Sierżant Spellman z komisariatu policji w Warwickshire przekazał w oświadczeniu, że nie ma litości dla tego typu przestępstw:
Anthony Bray za noszenie repliki mieczu po ulicy musi też zapłacić 154 funty w ramach tak zwanego ''victim surcharge''. Jest to kara nakładana w Wielkiej Brytanii na osoby skazane za przestępstwo. Ta opłata nie jest jednak wypłacana bezpośrednio ofierze przestępcy, ale jest sumowana i rozdzielana za pośrednictwem Victim and Witness General Fund (Ogólnego Funduszu dla Ofiar i Świadków).
The Legend of Zelda jako film Petera Jacksona według AI
W poniższej galerii możecie zobaczyć, jak film The Legend of Zelda widziałaby sztuczna inteligencja.
Źródło: VGC