Repertuar kin Nowość Program TV

Alfonso Cuaron krytykuje Netflixa. Powodem napisy filmu Roma

Roma to jeden z najważniejszych i najlepiej ocenianych filmów 2018 roku. Alfonso Cuaron uważa, że Netflix popełnił błąd w Hiszpanii z wprowadzeniem napisów dla tamtejszej widowni.

Alfonso Cuarón zbiera dużo nagród za film Roma, który jest jednym z oscarowych faworytów. W wywiadach często chwali Netflixa, nie ograniczając się w komplementach.

Jednak premiera Romy w Hiszpanii zmusiła reżysera do krytycznego komentarza. Powodem są hiszpańskie napisy do filmu, w którym mówią po hiszpańsku. Chodzi o to, że Cuaron nakręcił film w języku hiszpańskim używanym w Meksyku, a napisy są w języku hiszpańskim używanym na Półwyspie Iberyjskim. Zdaniem reżysera jest to bardzo obraźliwie dla hiszpańskojęzycznej publiczności. Twierdzi, że taka decyzja jest zaściankowa i ignorancka.

Cuaron uważa, że różnica pomiędzy językami jest tylko w akcentach, więc według niego Hiszpanie na pewno zrozumieją, co mówią postacie na ekranie.

-
-

Słowa Alfonso Cuarona potwierdza Francisco Javier Perez, sekretarz generalny organizacji ASALE (Association of Academies of the Spanish Language), która prawdopodobnie pod kątem językowym zna się najlepiej na temacie. Zdaniem prezesa napisy nie mają żadnego sensu i są kompletnie niepotrzebne. Jest świadomy, że są różnice w używaniu kolokwializmów i regionalizmów, ale nie przeszkodzą Hiszpanom w zrozumieniu całego kontekstu wypowiedzi.

Netflix nie skomentował słów reżysera.

Źródło: indiewire.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.