Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542377846.3038&rtu=-1

 

 

 

Avengers: Wojna bez granic – skąd Red Skull wiedział o mocy Kamieni?

W filmie Avengers: Wojna bez granic zobaczyliśmy Red Skulla, który posiadał zaskakująco dużą wiedzę na temat mocy Kamienia Duszy. Wszystko wskazuje na to, że wiemy, skąd wszedł w jej posiadanie.

Film Avengers: Wojna bez granic pokazuje nam, że zabity w czasie II wojny światowej przez moc Tesseractu Red Skull został przetransportowany na planetę Vormir, gdzie służył jako strażnik Kamienia Duszy. Zwróćmy uwagę, że lokacja ta przepełniona jest pustynnym krajobrazem – wydaje się, że nie spotkamy tu żadnych budynków czy osad. Dlatego wielu fanów MCU zaczęło się zastanawiać, skąd złoczyńca wiedział tak wiele na temat potęgi Kamieni Nieskończoności.

Teraz Marvel udostępnił Wizualny Przewodnik po Kinowym Uniwersum Marvela, wydany specjalnie z okazji 10-lecia projektu. Książka nie ujawnia żadnych zaskakujących informacji, potwierdzając raczej wszystko to, co o MCU wiedzieliśmy już do tej pory. Znajdziemy w niej jednak odpowiedź na pytanie o wiedzę Red Skulla.

W filmie Captain America: Pierwsze starcie widzimy, jak złoczyńca odnajduje Tesseract w starym kościele w Tonsberg w Norwegii. Wizualny Przewodnik wyjawia jednak, że agenci Hydry weszli tam również w posiadanie „ziemskiej wersji Księgi Yggdrasil”, opowiadającej historię Dziewięciu Światów i rodziny Odyna. Choć nawet wyznawcy mitologii nordyckiej traktowali ją głównie jako zbiór legend, Red Skull zaczął ją postrzegać jako ważne źródło historyczne i odczytywać literalnie.

Księga Yggdrasil
fot. Marvel

Wszystko wskazuje na to, że złoczyńca odnalazł w Księdze wiele informacji na temat Kamieni Nieskończoności, związanych m.in. z mocą Kamienia Duszy. Warto odnotować, że ta sama książka pojawiła się w filmie Thor: Mroczny świat – jej kolejne strony przedstawiały historię Wszechświata. To właśnie wtedy Odyn mówił swojemu synowi o „pozostałościach”, które są starsze niż znany nam Kosmos. Wszechojciec najprawdopodobniej odwoływał się właśnie do Kamieni.

-
spoilery
-

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant

 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Hołd dla Stana Lee. Zobacz poruszające…

Artyści złożyli hołd zmarłej legendzie komiksu. Zobacz galerię z pięknymi pracami w ich wykonaniu.

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4
-

Narcos: Meksyk: 1. sezon – recenzja

Narcos powraca, ale już z innymi bohaterami i historią, która znowu krąży wokół narkotykowego biznesu.…

Ocena recenzenta:
8
Norbert Zaskórski
-

Aquaman – Amber Heard w pięknej…

Amber Heard, gwiazda nadchodzącego widowiska Aquaman wzięła udział w sesji zdjęciowej dla jednego z magazynów.

Norbert Zaskórski
-

Arrowverse – Ruby Rose jako Batwoman…

W sieci zadebiutowało nowe zdjęcie z crossoveru Arrowverse przedstawiające Ruby Rose jako Batwoman.

Adam Siennica
-

Aquaman w żółtym kostiumie gotowy do…

Aquaman to nowa superprodukcja należąca do DCEU, czyli filmowego świata Batmana i Supermana. Do sieci…

Co o tym sądzisz?