Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Avengers: Wojna bez granic – skąd Red Skull wiedział o mocy Kamieni?

W filmie Avengers: Wojna bez granic zobaczyliśmy Red Skulla, który posiadał zaskakująco dużą wiedzę na temat mocy Kamienia Duszy. Wszystko wskazuje na to, że wiemy, skąd wszedł w jej posiadanie.

Film Avengers: Wojna bez granic pokazuje nam, że zabity w czasie II wojny światowej przez moc Tesseractu Red Skull został przetransportowany na planetę Vormir, gdzie służył jako strażnik Kamienia Duszy. Zwróćmy uwagę, że lokacja ta przepełniona jest pustynnym krajobrazem – wydaje się, że nie spotkamy tu żadnych budynków czy osad. Dlatego wielu fanów MCU zaczęło się zastanawiać, skąd złoczyńca wiedział tak wiele na temat potęgi Kamieni Nieskończoności.

Teraz Marvel udostępnił Wizualny Przewodnik po Kinowym Uniwersum Marvela, wydany specjalnie z okazji 10-lecia projektu. Książka nie ujawnia żadnych zaskakujących informacji, potwierdzając raczej wszystko to, co o MCU wiedzieliśmy już do tej pory. Znajdziemy w niej jednak odpowiedź na pytanie o wiedzę Red Skulla.

W filmie Captain America: Pierwsze starcie widzimy, jak złoczyńca odnajduje Tesseract w starym kościele w Tonsberg w Norwegii. Wizualny Przewodnik wyjawia jednak, że agenci Hydry weszli tam również w posiadanie „ziemskiej wersji Księgi Yggdrasil”, opowiadającej historię Dziewięciu Światów i rodziny Odyna. Choć nawet wyznawcy mitologii nordyckiej traktowali ją głównie jako zbiór legend, Red Skull zaczął ją postrzegać jako ważne źródło historyczne i odczytywać literalnie.

Księga Yggdrasil
fot. Marvel

Wszystko wskazuje na to, że złoczyńca odnalazł w Księdze wiele informacji na temat Kamieni Nieskończoności, związanych m.in. z mocą Kamienia Duszy. Warto odnotować, że ta sama książka pojawiła się w filmie Thor: Mroczny świat – jej kolejne strony przedstawiały historię Wszechświata. To właśnie wtedy Odyn mówił swojemu synowi o „pozostałościach”, które są starsze niż znany nam Kosmos. Wszechojciec najprawdopodobniej odwoływał się właśnie do Kamieni.

-
spoilery
-

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – nowy wyjątkowy plakat…

Do sieci trafił kolejny plakat promujący film Kapitan Marvel. Tym razem jest to bardziej artystyczne…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Bruce Wayne z prototypem…

Fox opublikował nowy zwiastun kolejnego odcinka serialu Gotham, który zdaje się potwierdzać, że Jeremiah Valeska…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]