Repertuar kin Nowość Program TV

Avengers: Wojna bez granic – skąd Red Skull wiedział o mocy Kamieni?

W filmie Avengers: Wojna bez granic zobaczyliśmy Red Skulla, który posiadał zaskakująco dużą wiedzę na temat mocy Kamienia Duszy. Wszystko wskazuje na to, że wiemy, skąd wszedł w jej posiadanie.

Film Avengers: Wojna bez granic pokazuje nam, że zabity w czasie II wojny światowej przez moc Tesseractu Red Skull został przetransportowany na planetę Vormir, gdzie służył jako strażnik Kamienia Duszy. Zwróćmy uwagę, że lokacja ta przepełniona jest pustynnym krajobrazem – wydaje się, że nie spotkamy tu żadnych budynków czy osad. Dlatego wielu fanów MCU zaczęło się zastanawiać, skąd złoczyńca wiedział tak wiele na temat potęgi Kamieni Nieskończoności.

Teraz Marvel udostępnił Wizualny Przewodnik po Kinowym Uniwersum Marvela, wydany specjalnie z okazji 10-lecia projektu. Książka nie ujawnia żadnych zaskakujących informacji, potwierdzając raczej wszystko to, co o MCU wiedzieliśmy już do tej pory. Znajdziemy w niej jednak odpowiedź na pytanie o wiedzę Red Skulla.

W filmie Captain America: Pierwsze starcie widzimy, jak złoczyńca odnajduje Tesseract w starym kościele w Tonsberg w Norwegii. Wizualny Przewodnik wyjawia jednak, że agenci Hydry weszli tam również w posiadanie „ziemskiej wersji Księgi Yggdrasil”, opowiadającej historię Dziewięciu Światów i rodziny Odyna. Choć nawet wyznawcy mitologii nordyckiej traktowali ją głównie jako zbiór legend, Red Skull zaczął ją postrzegać jako ważne źródło historyczne i odczytywać literalnie.

Księga Yggdrasil
fot. Marvel

Wszystko wskazuje na to, że złoczyńca odnalazł w Księdze wiele informacji na temat Kamieni Nieskończoności, związanych m.in. z mocą Kamienia Duszy. Warto odnotować, że ta sama książka pojawiła się w filmie Thor: Mroczny świat – jej kolejne strony przedstawiały historię Wszechświata. To właśnie wtedy Odyn mówił swojemu synowi o „pozostałościach”, które są starsze niż znany nam Kosmos. Wszechojciec najprawdopodobniej odwoływał się właśnie do Kamieni.

-
spoilery
-

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers 4 – Czarna Wdowa na…

Avengers 4 jeszcze jest przed pierwszą fazą promocji, ale mimo tego do sieci trafiają materiały.

naEKRANIE
-

44 zwiastuny do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Dawid Muszyński
-

Wiedźmin – Polka może zagrać w…

Wiedźmin to serial Netflixa, który wzbudza wielkie emocje w naszym kraju. Udało nam się ustalić…

Adam Siennica
-

Godzilla: The Planet Eater – zdjęcia…

Godzilla: The Planet Eater to finał trylogii anime produkowanej przez platformę Netflix. Premiera w Japonii…

Michał Czubak
-

Telltale Games zostanie zamknięte. Co z…

Studio Telltale Games zniknie z branży gier wideo. Prawdopodobnie razem z nią projekty zapowiedziane na…

Michał Czubak
spoilery
-

Shadow of the Tomb Raider z…

Okazuje się, że w grze Shadow of the Tomb Raider znajdowała się alternatywna scena po…

Co o tym sądzisz?