Dlaczego remaki filmów RoboCop i Pamięć absolutna rozczarowały? Paul Verhoeven wskazuje przyczyny
Paul Verhoeven, który wyreżyserował w latach 80. i 90. filmy RoboCop i Pamięć absolutna wie, co zawiodło w ich remakach. I nie chodzi o niższą kategorię wiekową nowych produkcji.
Paul Verhoeven, który wyreżyserował w latach 80. i 90. filmy RoboCop i Pamięć absolutna wie, co zawiodło w ich remakach. I nie chodzi o niższą kategorię wiekową nowych produkcji.
RoboCop z 1987 roku oraz Pamięć absolutna z 1990 roku, które wyreżyserował Paul Verhoeven okazały się przełomowe dla kina science fiction. Po latach doczekały się remaków, które niestety rozczarowały widzów.
85-letni reżyser wie dokładnie, co spowodowało, że nowe filmy nie osiągnęły sukcesu. Co ciekawe nie wskazał na to, że oryginały były skierowane dla dorosłych widzów, a remaki były oznaczone kategorią wiekową PG-13. W rozmowie z Metrograph powiedział, że RoboCop (2014) z Joelem Kinnamanem całkowicie zmienił ton, sprawiając, że tytułowa postać była bardziej tragiczna i to zaważyło na jego odbiorze. W oryginale Alex Murphy w wypadku na służbie prawie stracił życie, a jego świadomość została przeniesiona do robota-policjanta, ale tego niemal nie pamiętał. Paul Verhoeven powiedział, że problemem remaku jest to, że główny bohater od samego początku zdawał sobie sprawę z przeszłości, w której stracił obie ręce i nogi.
Z kolei Pamięć absolutna jest oparta na książce autorstwa Philipa K. Dicka i pokazuje świat, w którym ludzie mogą mieć wszczepione fałszywe wspomnienia. Więc gdy Douglas Quaid zaczyna mieć trudności z określeniem, co jest prawdziwe, a co nie, odkrywa nikczemny plan dyktatora. Film z Arnoldem Schwarzeneggerem miał dość oryginalną formę, ale nie dawał jasnych odpowiedzi fabularnych, co według Verhoevena nie udało się w Pamięci absolutnej z Colinem Farrellem.
Źródło: comicbook.com
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat