Repertuar kin Nowość Program TV

 

[E3] Sekiro: Shadows Die Twice to gra akcji, nie RPG

Za zamkniętymi drzwiami odbył się pokaz gry Sekiro: Shadows Die Twice, nowego tytułu studia From Software. Prezentacja przyniosła sporo zaskakujących informacji.

Kiedy wszyscy liczyli, że Sekiro: Shadows Die Twice będzie grą RPG wzorowaną na Dark Souls czy Bloodborne, studio From Software znów wszystkich zaskoczyło… tworząc zwykłą grę akcji z elementami przygodówki.

-
-

W produkcji nie będzie żadnych elementów gatunku RPG. Nie uświadczymy żadnych statystyk, zbroi czy też oręża. Sekiro: Shadows Die Twice, to czysta gra akcji z elementami przygodówki.

W grze, której akcja rozgrywa się w okresie Sengoku w Japonii, wcielimy się w postać młodego shinobi, którego zadaniem jest ochrona swego władcy. Podczas jednego z ataków pan bohatera zostaje zaatakowany i porwany. Podczas tego ataku shinobi traci lewą rękę i zostaje pozostawiony na śmierć.

Bezimienny bohater w jednej dłoni dzierży katanę, drugą stanowi protetyka, którą na przestrzeni postępów w fabule będzie można rozwijać. Uzupełnieniem powyższego jest lina z hakiem, której z kolei można używać nie tylko do dostania się na wyższe elementy otoczenia, ale również w walce.

Walka opiera się na postawie. Przeciwnicy bronią się doskonale, ale w ten sposób tracą postawę, co nasz bohater może wykorzystać zadając śmiercionośny cios. PC Gamer wspomina o osłabnięciu gardy u jednego z przeciwników, co skutkowało finiszerem o nazwie Shinobi Death Blow. Również gracz traci postawę podczas walki, co z kolei przeciwnicy starają się wykorzystać, a więc trzeba mieć się na baczności, aby nie zaliczyć zgonu.

W grze nie zabraknie również tego, w czym ninja byli najlepsi, mianowicie pozostawania w ukryciu. Zwisanie z krawędzi, zabójstwa z ukrycia, kucanie czy krycie się w wysokiej trawie – to wszystko było prezentowane za zamkniętymi drzwiami.

Sekiro: Shadows Die Twice szykowane jest z myślą o PC, PlayStation 4 i Xbox One. Premiera gry ma mieć miejsce na początku 2019 roku.

 

 

Źródło: pcgamer.com / fot. Activision

 

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Stworzenia z World of Warcraft jak…

Pochodząca z Rosji artystka tworzy piękne rzeźby, które przedstawiają smoki, zwierzęta i potwory znane z…

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – twitterowy żart genderowy…

Tożsamość płciowa jest czymś, na co środowisko LGBTQ+ jest bardzo czułe. Tym razem przekonał się…

Adam Siennica
-

Najlepsze seriale animowane Disneya. Jakie bajki…

Seriale animowane Disneya swego czasu były najpopularniejszymi tytułami na małym ekranie. Z perspektywy czasu widać,…

Adam Siennica
-

W końcu jest czaszka. Nowe zdjęcia…

Zdjęcia do 2. sezonu Punishera zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Do sieci jednak trafiły kolejne…

Paweł Krzystyniak
-

Na gameplay z Cyberpunk 2077 jeszcze…

Słowa jednego z deweloperów pracujących nad gra Cyberpunk 2077 nie pozostawiają wątpliwości. Na publiczną prezentację…

Adam Siennica
Plotka
-

Kiedy zdjęcia do serialu Wiedźmin? Jest…

Portal Discussing Film twierdzi, że dowiedział się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa.

Co o tym sądzisz?