Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

[E3] Sekiro: Shadows Die Twice to gra akcji, nie RPG

Za zamkniętymi drzwiami odbył się pokaz gry Sekiro: Shadows Die Twice, nowego tytułu studia From Software. Prezentacja przyniosła sporo zaskakujących informacji.

Kiedy wszyscy liczyli, że Sekiro: Shadows Die Twice będzie grą RPG wzorowaną na Dark Souls czy Bloodborne, studio From Software znów wszystkich zaskoczyło… tworząc zwykłą grę akcji z elementami przygodówki.

-
-

W produkcji nie będzie żadnych elementów gatunku RPG. Nie uświadczymy żadnych statystyk, zbroi czy też oręża. Sekiro: Shadows Die Twice, to czysta gra akcji z elementami przygodówki.

W grze, której akcja rozgrywa się w okresie Sengoku w Japonii, wcielimy się w postać młodego shinobi, którego zadaniem jest ochrona swego władcy. Podczas jednego z ataków pan bohatera zostaje zaatakowany i porwany. Podczas tego ataku shinobi traci lewą rękę i zostaje pozostawiony na śmierć.

Bezimienny bohater w jednej dłoni dzierży katanę, drugą stanowi protetyka, którą na przestrzeni postępów w fabule będzie można rozwijać. Uzupełnieniem powyższego jest lina z hakiem, której z kolei można używać nie tylko do dostania się na wyższe elementy otoczenia, ale również w walce.

Walka opiera się na postawie. Przeciwnicy bronią się doskonale, ale w ten sposób tracą postawę, co nasz bohater może wykorzystać zadając śmiercionośny cios. PC Gamer wspomina o osłabnięciu gardy u jednego z przeciwników, co skutkowało finiszerem o nazwie Shinobi Death Blow. Również gracz traci postawę podczas walki, co z kolei przeciwnicy starają się wykorzystać, a więc trzeba mieć się na baczności, aby nie zaliczyć zgonu.

W grze nie zabraknie również tego, w czym ninja byli najlepsi, mianowicie pozostawania w ukryciu. Zwisanie z krawędzi, zabójstwa z ukrycia, kucanie czy krycie się w wysokiej trawie – to wszystko było prezentowane za zamkniętymi drzwiami.

Sekiro: Shadows Die Twice szykowane jest z myślą o PC, PlayStation 4 i Xbox One. Premiera gry ma mieć miejsce na początku 2019 roku.

 

 

Źródło: pcgamer.com / fot. Activision

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

Adam Siennica
-

Filmy DC będą czerpać ze stylu…

Toby Emmerich z Warner Bros Pictures to jedna z osób, która weszła na wysokie stanowisko…

Plotka
-

Avatar – czwarta i piąta część…

Avatar Jamesa Camerona doczeka się na pewno 2 i 3 odsłony, ale na razie nie…

Plotka
-

Nowi mutanci – kolejne opóźnienie? Film…

Premiera filmu Mroczna Phoenix nie jest zagrożona. Inaczej sprawa wygląda z inną produkcją studia Fox,…

-

Batman Przyszłości z Michaelem Keatonem zarobiłby…

Kevin Smith ponownie podjął temat filmu opartego o komiksy i serial animowany Batman Przyszłości. Stwierdził…

-

Leslie Jones ostro o kontynuacji Pogromców…

Pogromcy duchów powrócą. Widzieliśmy już pierwszy teaser i choć nie wiele jeszcze wiadomo o kontynuacji,…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]