Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

 

[E3] Sekiro: Shadows Die Twice to gra akcji, nie RPG

Za zamkniętymi drzwiami odbył się pokaz gry Sekiro: Shadows Die Twice, nowego tytułu studia From Software. Prezentacja przyniosła sporo zaskakujących informacji.

Kiedy wszyscy liczyli, że Sekiro: Shadows Die Twice będzie grą RPG wzorowaną na Dark Souls czy Bloodborne, studio From Software znów wszystkich zaskoczyło… tworząc zwykłą grę akcji z elementami przygodówki.

-
-

W produkcji nie będzie żadnych elementów gatunku RPG. Nie uświadczymy żadnych statystyk, zbroi czy też oręża. Sekiro: Shadows Die Twice, to czysta gra akcji z elementami przygodówki.

W grze, której akcja rozgrywa się w okresie Sengoku w Japonii, wcielimy się w postać młodego shinobi, którego zadaniem jest ochrona swego władcy. Podczas jednego z ataków pan bohatera zostaje zaatakowany i porwany. Podczas tego ataku shinobi traci lewą rękę i zostaje pozostawiony na śmierć.

Bezimienny bohater w jednej dłoni dzierży katanę, drugą stanowi protetyka, którą na przestrzeni postępów w fabule będzie można rozwijać. Uzupełnieniem powyższego jest lina z hakiem, której z kolei można używać nie tylko do dostania się na wyższe elementy otoczenia, ale również w walce.

Walka opiera się na postawie. Przeciwnicy bronią się doskonale, ale w ten sposób tracą postawę, co nasz bohater może wykorzystać zadając śmiercionośny cios. PC Gamer wspomina o osłabnięciu gardy u jednego z przeciwników, co skutkowało finiszerem o nazwie Shinobi Death Blow. Również gracz traci postawę podczas walki, co z kolei przeciwnicy starają się wykorzystać, a więc trzeba mieć się na baczności, aby nie zaliczyć zgonu.

W grze nie zabraknie również tego, w czym ninja byli najlepsi, mianowicie pozostawania w ukryciu. Zwisanie z krawędzi, zabójstwa z ukrycia, kucanie czy krycie się w wysokiej trawie – to wszystko było prezentowane za zamkniętymi drzwiami.

Sekiro: Shadows Die Twice szykowane jest z myślą o PC, PlayStation 4 i Xbox One. Premiera gry ma mieć miejsce na początku 2019 roku.

 

 

Źródło: pcgamer.com / fot. Activision

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – herosi MCU w…

Nowa fanowska teoria na temat Avengers 4 zakłada, że wymazani herosi MCU przebywają obecnie w…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Loki tworzy nowych Avengers w komiksie…

W komiksowej serii Infinity Wars Loki właśnie powołał do istnienia grupę Avengers z nowymi postaciami…

Piotr Piskozub
-

Liga Sprawiedliwości – Darkseid miał walczyć…

Okazuje się, że w filmie Liga Sprawiedliwości mieliśmy zobaczyć, jak Darkseid mierzy się z Aresem…

Michalina Reda
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Indiana Jones to słynny archeolog, którego wszyscy doskonale znamy z wielkich ekranów. W artykule zaprezentuję…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 1 –…

Po wielu miesiącach powrócił serial z gatunku guilty pleasure. Produkcja, której nikt nie chce oglądać,…

Ocena recenzenta:
7
Michał Kujawiński
Plotka
-

Avengers 4 – zwiastun filmu szybciej…

Ten okres zawsze jest gorąco jeśli chodzi o teorie na temat pojawienia się pierwszego zwiastuna…

Co o tym sądzisz?