Film gangsterski Bena Afflecka. Świetny zwiastun filmu Nocne życie

Ben Affleck wyreżyserował film gangsterski Nocne życie oparty na książce Denisa Lehane'a. Sam też zagrał główną rolę. Affleck idzie po Oscara?

Ben Affleck wyreżyserował film gangsterski Nocne życie oparty na książce Denisa Lehane'a. Sam też zagrał główną rolę. Affleck idzie po Oscara?

Ben Affleck wyreżyserował na podstawie własnego scenariusza. Film oparty jest na książce Live by Night Dennisa Lehane'a. Jest to drugi reżyserski projekt Afflecka oparty na powieści tego pisarza. Pierwszym był świetnie oceniany dramat Gone Baby Gone.

Fabuła rozgrywa się w latach 20. ubiegłego wieku. Prohibicja nie zatrzymała handlu alkoholem, który jest prowadzony przez sieć gangsterów. Szansa na zyskanie władzy i pieniędzy czeka na każdego, kto ma ambicje. Joe Coughlin (Ben Affleck), syn komisarza policji Bostonu stał się jednym z takich gangsterów. Nawet pośród kryminalistów są zasady, a Joe łamie bardzo ważną - naraził się potężnemu szefowi mafii kradnąc jego pieniądze i towar.  Kończy się to tragedią i nakierowuje Joe na ścieżkę zemsty, ambicji, romansu i zdrady, dzięki której wspina się po szczeblach gangsterskiej hierarchii.

W obsadzie są również Elle Fanning, Chris Messina, Sienna Miller, Zoe Saldana, Chris Cooper, Max Casella, J.D. Evermore, Robert Glenister, Remo Girone, Anthony Michael Hall, Matthew Maher, Miguel J. Pimentel, Chris Sullivan i Titus Welliver.

Obejrzyj zwiastun z polskimi napisami:

Obejrzyj zwiastun bez polskich napisów:

Za zdjęcia odpowiada trzykrotny zdobywca Oscara Robert Richardson (HugoThe AviatorJFK). Za kostiumy odpowiada nominowana do Oscara Jess Gonchor (True Grit), za montażystą jest zdobywca Oscara William Goldenberg (Argo) Kostiumami zajęła się nominowana do Oscara Jacqueline West (Argo). Muzykę stworzył Harry Gregson-Williams (Gone Baby Gone).

Czytaj także: Premiery kinowe - jesień 2016

Premiera filmu Live by Night zaplanowana jest na 13 stycznia 2017 roku.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV