Google chce wprowadzić do Chrome’a narzędzie do sterowania filmami

Inżynierowie Google pracują nad narzędziem, które pozwoli zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie multimediów bez przełączania się pomiędzy zakładkami.

Inżynierowie Google pracują nad narzędziem, które pozwoli zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie multimediów bez przełączania się pomiędzy zakładkami.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  Chrome 

W najnowszej odsłonie Chrome Canary, deweloperskiej wersji przeglądarki Google, pojawiła się nowa funkcja zwana Global Media Controls. Po jej uaktywnieniu obok paska adresu pojawi się ikonka z przyciskiem play, która da nam dostęp do systemu zarządzania odtwarzaniem multimediów. Wystarczy nacisnąć ją, aby rozwinąć podgląd aktualnie uruchomionych filmów. Co ciekawe, znajdziemy tam nie tylko materiały ze strony, którą aktualnie przeglądamy, pojawią się tam także treści z innych zakładek.

Za pośrednictwem tego okienka będziemy mogli wznawiać i zatrzymywać odtwarzanie a także uruchamiać kolejne materiały na liście odtwarzania. Funkcja może ułatwić wyłączanie automatycznie uruchamiających się nagrań bez konieczności wyszukiwania ich na stronie. Polubią ją także użytkownicy, którzy mają w zwyczaju słuchać YouTube’a odpalonego w tle.

nullGlobal Media Controls w Chrome Canary

Niestety, funkcja jest dopiero we wczesnej fazie rozwoju i działa bardzo niestabilnie. W trakcie testowania jej możliwości przeglądarka kilkukrotnie zawiesiła się i wyłączyła. Wtyczka wymaga jeszcze wielu poprawek, aby mogła trafić do powszechnego użytku.

Jeśli ktoś chciałby już teraz sprawdzić działanie tego eksperymentalnego narzędzia, musi ściągnąć przeglądarkę Chrome Canary, a następnie w pasku adresu wpisać chrome://flags i wyszukać dodatek Global Media Controls. Po zresetowaniu przeglądarki ikona play pojawi się po prawej stronie paska adresu.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Caio Resende, Pexels

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV