Gwiezdne Wojny zostają z EA. Disney jest zadowolony ze współpracy z wydawcą

Współpraca firm Disney i EA trwa od 2013 roku i wygląda na to, że obie strony są z niej zadowolone.

Współpraca firm Disney i EA trwa od 2013 roku i wygląda na to, że obie strony są z niej zadowolone.

W roku 2013 firmy Disney oraz Electronic Arts nawiązały 10-letnią współpracę. Jej efektem były dwie części serii Star Wars: Battlefront. Pierwsza okazała się ogromnym sukcesem i chociaż krytykowano ją m.in. za brak trybu dla jednego gracza, to sprzedała się ona w 14 milionach egzemplarzy. Kontynuacja wywołała pewne kontrowersje w momencie premiery z uwagi na obecność inwazyjnych mikrotransakcji i lootboksów, ale z czasem zmodyfikowano te elementy i stały się one bardziej przyjazne dla graczy. Sprzedaż była zauważalnie gorsza, ale 9 milionów sztuk to i tak wynik, którego konkurencja może pozazdrościć.

Ostatnie decyzje EA dotyczące tej marki nie do końca przypadły do gustu graczom. Niedawno poinformowano o zakończeniu prac nad ciekawie zapowiadającym się projektem, który miał być grą akcji z otwartym światem i zamiast tego zdecydowano się skupić na mniejszych produktach.  Na końcówkę tego roku zaplanowano zaś premierę przygodowej gry akcji Star Wars Jedi: Upadły zakon, ale póki co o tym projekcie nie wiemy w zasadzie nic.

Mimo tego, Disney jest zadowolony ze współpracy z Electronic Arts i obie firmy łączy "dobra relacja" . Poinformował o tym Bob Iger, prezes i dyrektor generalny firmy, w trakcie spotkania z inwestorami. Zdradził on również, że Disney nie jest zainteresowany samodzielnym wydawaniem gier mimo posiadania odpowiednich środków.

Źródło: screenrant.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV