Battlefield V: EA rozczarowane sprzedażą gry

Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy robi wrażenie. Okazuje się jednak, że wynik ten jest poniżej oczekiwań wydawcy.

Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy robi wrażenie. Okazuje się jednak, że wynik ten jest poniżej oczekiwań wydawcy.

Konferencja dotycząca wyników finansowych firmy Electronic Arts ujawniła kilka ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się m.in. na temat planów firmy na przyszłość, w których uwzględnione są kolejne odsłony serii Titanfall, Need for Speed i Plants vs Zombies, a także poznaliśmy szczegółowe informacje o sprzedaży Battlefield V.

Jak się okazuje, gra sprzedała się w 7,3 milionach egzemplarzy. Wynik ten może robić wrażenie, ale jest aż o milion sztuk niższy, niż zakładało to Electronic Arts. Andrew Wilson, dyrektor generalny firmy, przyczyn doszukuje się m.in. w silnej konkurencji ze strony popularnych gier battle royale, takich jak Fortnite: Battle Royale i Call of Duty: Black Ops 4 (tryb Blackout), a także świetnie ocenianego Red Dead Redemption 2.

Jednym z problemów Battlefield V mógł być też brak trybu battle royale na premierę - zadebiutuje on dopiero w marcu. Andrew Wilson ma jednak nadzieję, że gra nadal będzie na siebie zarabiać dzięki wsparciu po premierze. Tytuł ten regularnie otrzymuje nową zawartość - trafia ona za darmo dla wszystkich jej posiadaczy.

Źródło: hollywoodreporter.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV