Battlefield V: EA rozczarowane sprzedażą gry

Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy robi wrażenie. Okazuje się jednak, że wynik ten jest poniżej oczekiwań wydawcy.

Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy robi wrażenie. Okazuje się jednak, że wynik ten jest poniżej oczekiwań wydawcy.

Konferencja dotycząca wyników finansowych firmy Electronic Arts ujawniła kilka ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się m.in. na temat planów firmy na przyszłość, w których uwzględnione są kolejne odsłony serii Titanfall, Need for Speed i Plants vs Zombies, a także poznaliśmy szczegółowe informacje o sprzedaży Battlefield V.

Jak się okazuje, gra sprzedała się w 7,3 milionach egzemplarzy. Wynik ten może robić wrażenie, ale jest aż o milion sztuk niższy, niż zakładało to Electronic Arts. Andrew Wilson, dyrektor generalny firmy, przyczyn doszukuje się m.in. w silnej konkurencji ze strony popularnych gier battle royale, takich jak Fortnite: Battle Royale i Call of Duty: Black Ops 4 (tryb Blackout), a także świetnie ocenianego Red Dead Redemption 2.

Jednym z problemów Battlefield V mógł być też brak trybu battle royale na premierę - zadebiutuje on dopiero w marcu. Andrew Wilson ma jednak nadzieję, że gra nadal będzie na siebie zarabiać dzięki wsparciu po premierze. Tytuł ten regularnie otrzymuje nową zawartość - trafia ona za darmo dla wszystkich jej posiadaczy.

Źródło: hollywoodreporter.com / fot. EA

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV