Przeczytaj w weekend

Hernan - zwiastun serialu. Hiszpańska superprodukcja historyczna o konkwistadorach

Hernan to najdroższy serial w historii hiszpańskiej telewizji. Wielki budżet ma dać widzom najwyższej jakości widowisko. Zobaczcie zwiastun.

Hernan to najdroższy serial w historii hiszpańskiej telewizji. Wielki budżet ma dać widzom najwyższej jakości widowisko. Zobaczcie zwiastun.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  hernan 

Hernan opowiada o Hernanie Cortesie, hiszpańskim konkwistadorze i jego podbiciu Meksyk w 1519 roku. Każdy odcinek ma opowiadać historię z perspektywy jednej postaci, a finałowy pokaże wydarzenia oczami samego Cortesa. Pierwszy sezon ma 8 odcinków.

Mówi się, że to jest najdroższy serial w historii Hiszpanii. Poprzedni rekordzista miał budżet w wysokości 10 mln euro. Hernan ma większy budżet, ale nie zdradzono dokładnej kwoty.

Jest to produkcja hiszpańsko-meksykańska. Za sterami stoją studia Dopamine, Salinas Group, Onza Entertainment oraz Amazon Prime Video, który będzie dystrybutorem serialu w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Na razie nie wiadomo, czy lub kiedy serial trafi do Polski.

Zdjęcia były kręcone w gigantycznych scenografiach zbudowanych na terenie Meksyku, gdzie sama fabuła jest osadzona. Za efekty specjalne odpowiada firma El Ranchito, która pracowała m.in. przy Grze o tron. W obsadzie są Oscar Jaenada, Víctor Clavijo, Michel Brown, Dagoberto Gama, Jorge Guerrero, Almagro San Miguel, Ishbel Bautista i Aura Garrido.

Hernan - premiera światowa zaplanowana jest na 21 listopada 2019 roku. W styczniu 2020 roku mają ruszyć zdjęcia do 2. sezonu.

Źródło: variety.com / zdjęćie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV