Intel może zawalczyć z nowymi procesorami AMD obniżką cen

Lada moment na rynku zadebiutują nowe procesory od AMD z serii Ryzen. Według analityków biznesowych Intel może odpowiedzieć na tę premierę obniżką cen swoich procesorów.

Lada moment na rynku zadebiutują nowe procesory od AMD z serii Ryzen. Według analityków biznesowych Intel może odpowiedzieć na tę premierę obniżką cen swoich procesorów.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  AMD 

W ostatnich latach AMD ma dobrą passę. Procesory z linii Ryzen spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony graczy, jak i użytkowników profesjonalnych. Nic więc dziwnego, że premiera trzeciej generacji tych sprzętów przez wielu potencjalnych klientów jest bardzo wyczekiwana. Układy od AMD kuszą przede wszystkim lepszym stosunkiem ceny do wydajności niż intelowskie podzespoły. Pojawienie się w sprzedaży Ryzenów z linii 3000 będzie także debiutem 7-nanometrowej architektury Zen 2 na konsumenckim rynku procesorów. AMD wyprzedzi tym samym Intela w wyścigu na miniaturyzację technologii użytkowej.

Według analityków rynkowych z DigiTimes Intel nie zamierza siedzieć z założonymi rękoma i patrzeć, jak konkurent zagarnia dużą część rynku. Podobno firma przygotowuje się na nadejście architektury Zen 2 i ostrą walkę ze swoim rywalem. Mówi się, że Intel wdroży program obniżek dla dostawców, redukując ceny podzespołów o 10-15 procent. Strategia ta ma odciągnąć potencjalnych klientów od nowych procesorów AMD i zachęcić ich do zainwestowania w intelowskie procesory ósmej i dziewiątej generacji.

Jeśli zatem ktoś planował modernizację komputera, wkrótce będzie ku temu dobra okazja. 7 lipca na rynek trafią Ryzeny z linii 3000, a w tym czasie Intel może zdecydować się na obniżenie cen swoich najbardziej pożądanych procesorów.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Intel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV