Listy zza grobu. Będzie serial na podstawie powieści Mroza

Canal+ zakupił prawa do powieści Remigiusza Mroza i planuje serial.

Canal+ zakupił prawa do powieści Remigiusza Mroza i planuje serial.

Dawid Muszyński
Dawid Muszyński

Canal+ nie zwalnia tempa. Niedawno infamowaliśmy o tym, że ruszają prace nad drugim sezonem Kruk. Szepty słychać po zmroku, czy nowym serialu autorstwa Łukasza Orbitowskiego i Jacka Dukaja, a już mamy informacje o kolejnej produkcji. Telewizja kupił prawa do ekranizacji powieść Listy zza grobu Remigiusza Mroza, która została wydana nakładem wydawnictwa Filia.

Akcja: ekranizacja! Seweryn i Burza nie zamierzali czekać długo na urzeczywistnienie się na ekranie, a ja nie mógłbym wymarzyć sobie w tym przedsięwzięciu lepszego partnera niż CANAL+!
 powiedział Remigiusz Mróz.

Fabuła serialu będzie opowiadać o Kai Burzyńskiej, która dwadzieścia lat po śmierci ojca wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno. Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog , samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai, rozpoczynając remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad.

Z tego co udało nam się ustalić niedługo ruszą prace nad scenariuszem. Nie wiadomo jeszcze kto znajdzie się w obsadzie, ani kiedy planowana jest premiera.

Źródło: zdjęcie główne: Audioteka

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV