New Nintendo 2DS XL – Nintendo zapowiada nową konsolkę

Kiedy wszyscy spodziewali się zapowiedzi kolejnego mini SNES-a Big N zapowiedziało coś zupełnie innego - nowego hendhelda, konsolę New Nintendo 2DS XL.

Kiedy wszyscy spodziewali się zapowiedzi kolejnego mini SNES-a Big N zapowiedziało coś zupełnie innego - nowego hendhelda, konsolę New Nintendo 2DS XL.

Michał Czubak

Michał Czubak

New Nintendo 2DS XL to ulepszona i mocniejsza wersja konsoli 2DS, która łączy najlepsze cechy produktów z serii "XL" oraz "New". Niewątpliwą zaletą posiadania takie sprzętu jest dodatkowa moc obliczeniowa i wyświetlacz 4,88 cala oraz mniejszy,  drugi dotykowy, który zlokalizowany zaraz pod nim. Konsola na europejski rynek ma trafić 28 lipca. Jej cena została ustalona na poziomie od 150 dolarów.

Czytaj także: Star Wars Battlefront II zdradza wygląd Rey i Kylo Rena z nowego filmu

Nowy model konsoli nie będzie posiadał ekranu 3D, który we wcześniejszych wersjach w praktyce nie był tak często wykorzystywany. Wyeliminowanie tego elementu pozwoliło znacznie zaoszczędzić na cenie, dzięki czemu New Nintendo 2DS XL ma szansę szerzej zaistnieć w świadomości graczy. Dzięki temu wydłużony został także czas pracy baterii przenośnej konsolki.

Wszystkie gry z systemów Nintendo 3DS będą grywalne na nowym handheldzie. Zatem możliwe będzie zagranie w takie hity, jak The Legend of Zelda: Ocarina of TimePokemon Moon czy Mario Kart 7.

 

 

Źródło: nintendo.com / fot. nintendo.com

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV