Nowe wydanie Polowania na Czerwony Październik w księgarniach

Polowanie na Czerwony Październik, słynny technothriller Toma Clancy'ego, doczekało się nowego polskiego wydania.

Polowanie na Czerwony Październik, słynny technothriller Toma Clancy'ego, doczekało się nowego polskiego wydania.

Polowanie na Czerwony Październik to pierwsza powieść o Jacku Ryanie - bohaterze serii technothrillerów autorstwa Toma Clancy'ego. Fabuła powieści obraca się wokół ucieczki sowieckiego, eksperymentalnego okrętu podwodnego i pościgu za nim na wodach Atlantyku. 

Na bazie powieści o Jacku Ryanie powstały filmy, gry komputerowe czy serial. Seria powieściowa osadzona w tak zwanym Ryanverse jest kontynuowana nawet po śmierci jej twórcy.

Nowe wydanie Polowania na Czerwony Październik ukazało się dzisiaj nakładem wydawnictwa Znak. Poniżej możecie obejrzeć okładkę oraz przeczytać opis powieści:

Polowanie na Czerwony Październik - okładka 3DŹródło: Znak

Trwa zimna wojna. Radziecki okręt podwodny „Czerwony Październik” wbrew rozkazom sowieckiej admiralicji kieruje się ku wybrzeżom Stanów Zjednoczonych. Jakie zamiary ma Marko Ramius, kapitan nowoczesnej i nieuchwytnej dla radarów łodzi podwodnej? Czy zgodnie z zapewnieniami Rosjan stanowi zagrożenie dla Amerykanów? Istnieje prawdopodobieństwo, że Ramius chce przekazać Amerykanom okręt, oczekując w zamian azylu politycznego. Rozkaz śledzenia „Czerwonego Października” i rozwiązania zagadki dostaje amerykański kapitan Jack Ryan. Tymczasem władze radzieckie wysyłają w pogoń za dezerterem całą flotę atlantycką. Nie mogą dopuścić do przechwycenia okrętu podwodnego przez wroga, potwierdzając tym samym przypuszczenia amerykańskiego wywiadu.

Źródło: Znak / fot. Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV