Nóż: Harry Hole powraca w nowej powieści Jo Nesbo

Nóż to gratka na fanów twórczości norweskiego pisarza kryminałów. Nową powieścią Jo Nebo powraca do swojego najsłynniejszego bohatera.

Nóż to gratka na fanów twórczości norweskiego pisarza kryminałów. Nową powieścią Jo Nebo powraca do swojego najsłynniejszego bohatera.

Jo Nesbø zasłynął mrocznymi kryminałami, których bohaterem jest Harry Hole - inteligentny, ale zniszczony przez życie, niestroniący od alkoholu policjant. Pierwsza powieść o Hole powstała w 1997 roku, a autor cały czas - choć z przerwami - tworzy kolejne opowieści o tym bohaterze. 

Nóż to już dwunasta powieść kryminalna, której bohaterem jest Harry Hole. W tym tomie znów okoliczności nie będą sprzyjały bohaterowi, zarówno w wykonywanej pracy, jak i w życiu osobistym. 

Nóż ukazał się w dwóch wersjach okładki, twardej i miękkiej:

A oto opis fabuły Noża:

Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies gate. Pewnego dnia budzi się z obezwładniającym kacem, a na dłoniach i ubraniu ze zdumieniem spostrzega ślady krwi. Kompletnie nic nie pamięta z minionej nocy…

Harry wiele przeżył, ale nawet on nie jest gotowy na koszmar, jaki zgotował mu los. Policjant musi zmierzyć się nie tylko ze starym, śmiertelnym wrogiem, ale i ze swoim osobistym piekłem.

 

Źródło: Dolnośląskie / fot. Dolnośląskie

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV