Omen: klasyczny horror wreszcie w Polsce

Wielu z was z pewnością odczuwała gęsią skórkę oglądając Omen. Od dzisiaj możecie przeżywać te same emocje czytając powieść Davida Seltzera.

Wielu z was z pewnością odczuwała gęsią skórkę oglądając Omen. Od dzisiaj możecie przeżywać te same emocje czytając powieść Davida Seltzera.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Nakręcony w 1976 roku The Omen nadal potrafi przerazić i na stałe wpisał się do kanonu horroru. W tym samym roku w oryginale ukazała się książka David Seltzer pod tym samym tytułem. Scenarzysta filmu postanowił stworzyć powieściową wersję opowieści o małym Damienie.

The Omen ukazał się dzisiaj nakładem wydawnictwa Vesper, które specjalizuje się w wydawaniu powieści grozy, często klasycznych. Oto okładka i opis:

Omen - okładka 3D
Źródło: Vesper

Jeremy Thorn jest amerykańskim ambasadorem w Wielkiej Brytanii. Jego cierpiąca na depresję żona, po latach bezowocnych starań o potomstwo i kilku poronieniach, w końcu rodzi dziecko. Gdy jednak ambasador zjawia się w rzymskim szpitalu, słyszy od pracującego tam księdza, że jego nowo narodzony synek nie żyje, lecz może przyjąć dziecko, jako własne, kobiety, która zmarła podczas porodu. Thorn zgadza się na propozycję duchownego, nikomu o tym nie mówiąc, nawet żonie. Chłopcu nadano imię Damien.
Kilka lat później, podczas hucznej imprezy urodzinowej czteroletniego już Damiena, jego niania popełnia samobójstwo. To jedynie początek całej serii tajemniczych i złowróżbnych wydarzeń, które Thorn będzie próbował zrozumieć, aby zapobiec kolejnym nieszczęściom…

Omen liczy 248 stron w twardej oprawie i kosztuje 39,90 zł.

Źródło: Vesper / fot. Vesper

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV