Orły 2017 zostaną rozdane na antenie Canal+. Poznajcie szczegóły

Telewizja Polska zrezygnowała z transmitowania gali rozdania Polskich Nagród Filmowych po 18 latach.

Telewizja Polska zrezygnowała z transmitowania gali rozdania Polskich Nagród Filmowych po 18 latach.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Ceremonia rozdania Orłów, czyli nagród Polskiej Akademii Filmowej, od 18 lat transmitowana była na antenie TVP. W tym roku czeka nas jednak zmiana i gala będzie transmitowana na antenie stacji Canal+.

Czytaj także: Oto najlepsze polskie filmy. Nominacje do nagrody Orły 2017

Przez ostatnich 18 lat Telewizja Polska transmitowała Polskie Nagrody Filmowe ORŁY. Dziś chcemy za te lata podziękować TVP, a przede wszystkim jej pracownikom i współpracownikom, którzy przy każdej z 18-stu ceremonii wręczenia Orłów współpracowali z nami z wielkim zaangażowaniem i sercem dla chwały polskiego kina i jego twórców. - czytamy w komentarzu Dariusza Jabłońskiego.

Jabłoński wyjaśnia też, że wybór Canal+ na partnera nie był przypadkowy, bowiem jest to stacja, która od lat wspiera polskie kino.

Orły to instytucja niezależna, która nie jest kochana przez władze. Pracowaliśmy z Telewizją Polską, publicznym nadawcą, przez 18 lat i budowaliśmy razem Orły. Ich decyzją było to, że Orły w tym roku nie będą pokazywane na tej antenie. Ja się z tym średnio zgadzam, bo uważam, że publiczny nadawca te nagrody powinien pokazywać. Mamy nowego partnera, który jest polskim filmowcom znany od bardzo dawna. Ten znak, CANAL+, jest w czołówkach wielu wybitnych polskich filmów. Tak się składa, że Orły mają 19 lat, a Canal+ ma 22 lata, więc jesteśmy prawie równolatkami. Metaforycznie mogę powiedzieć, że łapiemy się za ręce i idziemy razem w przyszłość. - możemy przeczytać w wypowiedzi dla serwisu Wirtualna Polska.

Źródło: materiały prasowe, film.wp.pl / fot. Forum Film

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV