Pokemon: Detektyw Pikachu – powstanie komiks na podstawie filmu

Premiera filmu Pokemon: Detektyw Pikachu jeszcze się nie odbyła, a już teraz wiemy, że powstanie również komiks z tytułowym bohaterem.

Premiera filmu Pokemon: Detektyw Pikachu jeszcze się nie odbyła, a już teraz wiemy, że powstanie również komiks z tytułowym bohaterem.

Pokémon Detective Pikachu to nadchodzący film aktorski, w którym Tim Goodman (w tej roli Justice Smith) łączy siły z Pikachu (głosu postaci udziela Ryan Reynolds) w celu odnalezienia swojego ojca. W obsadzie są także m.in. Ken Watanabe, Suki Waterhouse i Bill Nighy. Film zadebiutuje w kinach 10 maja tego roku.

Firma Legendary Comics wyjawiła zaś w trakcie Emerald City Comic Con, że na rynek trafi również komiks na podstawie filmu. Ma on zadebiutować latem tego roku, a jego stworzeniem zajmą się scenarzysta Brian Buccellato i rysownik Nelson Dániel.

Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z The Pokemon Company International. Pokemony to uwielbiana przez cały świat marka, a my pokochaliśmy możliwośc rozszerzenia historii z Pokemon: Detektyw Pikachu z pomocą słów Briana i grafik Nelsona - mówi Robert Napton, wiceprezes Legendary Comics. 

Ujawniono również okładkę nadchodzącego komiksu.

Pokemon: Detektyw Pikachu - komiks
fot. Legendary Comics

Źródło: slashfilm.com / fot. Legendary Pictures

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV