Polityka - film Vegi w box office UK. Wyniki z weekendu

Polityka gości nie tylko na polskich, ale także na zagranicznych ekranach kin. Poznajcie wyniki brytyjskiego box office z weekendu.

Polityka gości nie tylko na polskich, ale także na zagranicznych ekranach kin. Poznajcie wyniki brytyjskiego box office z weekendu.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  Polityka 

Polityka to oczekiwany film Patryka Vegi, który - jak sam tytuł wskazuje - przygląda się polskiej polityce. Według reżysera film pokazuje bezlitosną prawdę o tym, co dzieje się w świecie polityki, gdy kamery są wyłączone. W gwiazdorskiej obsadzie są między innymi Daniel Olbrychski, Iwona Bielska, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior, Ewa Kasprzyk, Tomasz Oswiecinski, Antoni Królikowski i Maciej Stuhr.

Jeszcze przed premierą wokół produkcji narosło dużo kontrowersji, a jej debiut była bardzo oczekiwany - nie tylko przez fanów w Polsce, ale także tych z innych zakątków świata. Jak się okazuje, miało to duże przełożenie na box office - dysponujemy dziś danymi z ostatniego weekendu w Wielkiej Brytanii, gdzie Polityka Vegi zajęła piąte miejsce na liście. W dniach 6-8 września (pierwszy weekend wyświetlania w UK), film zarobił 517 255 funtów w box office, plasując się za tytułami takimi jak To: Rozdział 2 (7 368 586 funtów - pierwszy weekend wyświetlania), Pewnego razu... w Hollywood (1 084 302 funtów; 4. weekend wyświetlania), Świat w ogniu (695 622 funtów; 3 weekend wyświetlania) i Król lew (686 991 funtów; 8. weekend wyświetlania).

Polityka w ostatni weekend w UK poradziła sobie lepiej niż następujące tytuły:

Polityka - naszą recenzję filmu Vegi przeczytacie tutaj.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcie główne: Kino Świat

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV