Przeczytaj w weekend

Polowanie - premiera filmu odwołana. Nowe informacje

Thriller The Hunt od Universal napotkał po drodze wiele problemów, które zmuszają przedstawicieli studia do podjęcia ważnych decyzji na temat przyszłości projektu.

Thriller The Hunt od Universal napotkał po drodze wiele problemów, które zmuszają przedstawicieli studia do podjęcia ważnych decyzji na temat przyszłości projektu.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Polowanie (The Hunt) to thriller ze studia Universal i Blumhouse, którego tematyka jest dość kontrowersyjna - opowiada bowiem o polowaniu na ludzi, jakie urządziła sobie elita bogaczy. Z uwagi na mocne nasycenie produkcji przemocą i niedawne masakry w USA, studio Universal postanowiło tymczasowo odłożyć promowanie tej produkcji na półkę, czekając na wyciszenie emocji po tragicznych wydarzeniach. Teraz okazuje się, że plan się zmienił i sam film również zostaje wstrzymany.

Jednak według nowego raportu portalu The Hollywood Reporter, kulisy wycofania filmu były nieco bardziej złożone. Treść raportu wskazuje, że na początku sierpnia odbył się drugi pokaz testowy, którego widzowie zaskoczeni byli politycznymi informacjami zawartymi w filmie. Wtedy też Universal po raz pierwszy miał zawahać się nad produkcją i jej losem. Sytuacja pogorszyła się w momencie, kiedy media dowiedziały się o założeniu filmu i zaczęły informować, że całość skupia się na lewicowych elitach polujących na ludzi o prawicowych poglądach. Po otrzymaniu gróźb śmiertelnych na portalach społecznościowych Universalu, wstrzymano kampanię marketingową filmu.

THR podaje również, że znaleźli się zagraniczni dystrybutorzy, którzy chętnie wyręczą Universal w jego dystrybucji. Jak pojawią się nowe informacje, od razu wam je przekażemy.

Źródło: theplaylist.com/zdjęcie główne: Universal

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV