Przeczytaj w weekend

Proceder – bracia Węgrzyn opowiedzą o życiu rapera Tomasza Chady [TYLKO U NAS]

Zmarły w marcu 2018 roku Tomasz Chada to osoba znana wielbicielom polskiego rapu. Jako pierwsi mamy dla Was informacje o filmie, do którego zdjęcia właśnie trwają.

Zmarły w marcu 2018 roku Tomasz Chada to osoba znana wielbicielom polskiego rapu. Jako pierwsi mamy dla Was informacje o filmie, do którego zdjęcia właśnie trwają.

Dawid Muszyński

Dawid Muszyński

Tagi:  proceder 

Proceder zostanie wyreżyserowany przez Michała Węgrzyna, który znany jest z filmu Wściekłość. Natomiast w Tomasza Chadę wciela się Piotr Witkowski, który miał role w takich filmach jak KamerdynerOkna, okna czy Dywizjon 303. Historia prawdziwa. Ostatnio miał większą rolę w serialu Ślad.

Pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu z aktorem w roli Chady możecie zobaczyć poniżej:

'Proceder' - Tomasz Chada
fot. Tomasz Ozdoba - Global Studio

- Temat był nam bliski – mówi jeden z twórców filmu, reżyser Michał Węgrzyn – Ja występowałem w hardcorowo-punkowym zespole „Fobia”, mój brat Wojciech realizował raperskie teledyski. Warto wspomnieć, że nasz trzeci brat, Piotr, był aktywny na scenie rapowej, a czwarty – Jakub, uczestniczył z sukcesami w slamach poetyckich. Tak więc środowiska, w których działaliśmy, bardzo mocno się przenikały i choć nie poznaliśmy Tomka Chady osobiście, mieliśmy z nim wielu wspólnych znajomych i znaliśmy dobrze jego nagrania.

- Chada miał i ma liczne grono wielbicieli i kontynuatorów. Jego teksty bywały dosadne, ale nie była to dosadność dla samej dosadności, to były utwory bardzo osobiste i stylistycznie rozpoznawalne. Wielu raperów uczyło się na nim, do dziś ma lepszych i gorszych naśladowców, w sferze tekstowej wyznaczył żywe do dziś standardy. Fascynacja Chadą trwa i jest wyraźnie widoczna w mediach społecznościowych - dodaje operator Wojciech Węgrzyn.

W kanale YouTube teledysk do utworu Żyć aż do bólu ma do dziś prawie 22 mln wyświetleń!

Okoliczności śmierci Tomasza Chady do dziś pozostają niewyjaśnione, a jego kłopoty z prawem pozwalają snuć na ten temat różne domysły. – Życie Chady było skomplikowane – potwierdza reżyser. – Rzeczywiście w wielu momentach znajdował się na krawędzi, rzucał wyzwanie władzom, ale jednocześnie zdawał sobie sprawę z ciężaru nałogów i czynów, które popełnił. Znana jest sprawa jego miłości do matki czy poszukiwania Boga; o tym także mówimy.

Zobaczcie wideo z planu:

Źródło: naEKRANIE.pl / zdjęcie główne: fb.com//GlobalStudio.film

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV