Redaktorzy Polsat Sport przeprowadzą wywiady z wirtualnymi zawodnikami

Polsat testuje nową technologię, dzięki której przeniesie do studia telewizyjnego wirtualne wizerunki sportowców.

Polsat testuje nową technologię, dzięki której przeniesie do studia telewizyjnego wirtualne wizerunki sportowców.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  vr 

Realizatorzy programów telewizyjnych coraz częściej wykorzystują nowe technologie, aby wzbogacić swoje materiały o wirtualne elementy. Pisaliśmy już o amerykańskiej stacji The Weather Channel, która za pośrednictwem technologii AR zaprezentowała na antenie skutki przejścia przez miasto trąby powietrznej. Wspominaliśmy także o tym, że telewizja La Une przeprowadziła wywiad z hologramem Edena Hazarda tuż po pokonaniu przez Belgów reprezentacji Brazylii. Ale rozwiązania tego typu nie są domeną wyłącznie zachodnich mediów. Powoli wkraczają także na polski rynek.

Warto przytoczyć tu np. nowe studio TVP, które przystosowano do realizacji materiałów AR. Władze stacji kilkukrotnie wykorzystały tę technologię, aby zaprezentować widzom trójwymiarowe modele obiektów przeniesione do studia. Do grona tych innowatorów dołączył również Polsat, który podążył ścieżką wyznaczoną przez stację La Une.

W trakcie Memoriału Huberta w Krakowie redaktor Krzysztof Wanio przeprowadził na antenie Polsat Sport  wywiad z Dawidem Konarskim, jednym z zawodników meczu Polska - Serbia. Mężczyzna nie był jednak obecny w studio, w materiał wkomponowano jedynie jego wirtualną sylwetkę. Cyfrowy wizerunek zawodnika został dopasowany tak dobrze, że widz mógł odnieść wrażenie, że naprawdę znajduje się w jednym pomieszczeniu z redaktorem przeprowadzającym wywiad.

Można spodziewać się, że z biegiem czasu takie relacje zyskają na popularności. Dzięki temu do studia będzie można zaprosić wirtualne sylwetki rozmówców, którzy znajdują się wiele kilometrów od swojego rozmówcy.

Źródło: Wirtualnemedia / Zdjęcie: Polsat Sport

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV