Rick i Morty od dzisiaj przybliżają tajniki nauki

Do sprzedaży trafiła książka Rick and Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki, w której przybliżone zostały różne naukowe ciekawostki.

Do sprzedaży trafiła książka Rick and Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki, w której przybliżone zostały różne naukowe ciekawostki.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Serial Rick and Morty już od kilku lat bawi widzów. Animacja słynie z szalonych przygód ekscentrycznych bohaterów podróżujących po wszechświecie (a wręcz multiwersum). Sporo tu elementów science fiction, ale czy zastanawialiście się, czy mają one przełożenie na obecną wiedzę?

Odpowiedź na to pytanie przynosi dzisiejsza premiera, czyli książka Rick and Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki. Matta Brady'ego. Autor po kolei bierze motywy SF obecne w serialu, a następnie w przystępny sposób przedstawia stan aktualnych zdobyczy nauki.

W książce przedstawione zostały informacje m.in. o życiu pozaziemskim, multiwszechświecie, ciemnej materii, przeróżnych wynalazkach, genetyce czy hakowaniu ludzkiego ciała. 

Oto okładka i opis książki:

The Science of Rick and Morty - okładkaŹródło: Znak

Najbardziej nieoczywiste zagadnienia i ciekawostki:- Czy możemy włamać się do ludzkiej pamięci? - Czy dzięki polizaniu karalucha można przejąć nad nim kontrolę? - Czy ludzkość może czerpać energię z… baterii? Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania? Wyrusz w pełną humoru i wiedzy podróż z ekscentrycznymi Rickiem i Mortym! Bohaterowie podróżują po odległych galaktykach i alternatywnych rzeczywistościach, zbierają intrygujące ciekawostki i przedstawiają nieoczywiste teorie z zakresu biologii, chemii i fizyki oraz przeprowadzają odjechane doświadczenia, dzięki którym i ty poznasz mechanizmy rządzące światem przyrody. Eksperymenty dziadka Ricka sprawią, że świat nauki stanie przed tobą otworem. Szalona dawka emocji, absurdalnego humoru i niebanalnej wiedzy dla prawdziwych geeków… i Tryboli! Nie przegap okazji, by wskoczyć do statku i ruszyć w przygodę z Rickiem Sanchezem i przygłupim Mortym. …Łaba-daba-duu!

null

Źródło: Znak / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV