Rosario Dawson z rodziną pozwana do sądu. Powodem transfobia i napaść

Rosario Dawson oraz członkowie jej najbliższej rodziny zostali pozwani do sądu za dyskryminację i napaść na osobę transpłciową.

Rosario Dawson oraz członkowie jej najbliższej rodziny zostali pozwani do sądu za dyskryminację i napaść na osobę transpłciową.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  rosario dawson 

Rosario Dawson w swojej karierze wystąpiła w produkcjach takich jak Siedem dusz, Sin City - Miasto grzechu, Daredevil czy Grindhouse: Death Proof. Zgodnie z nowymi informacjami portalu Entertainment Weekly, aktorka wraz z członkami swojej najbliższej rodziny została pozwana do sądu przez Dedreka Finleya, który został u nich zatrudniony jako złota rączka. Na wstępie warto wspomnieć, że Finley urodził się kobietą i przeszedł zmianę płci.

Mężczyzna twierdzi, że aktorka zatrudniła go do pracy podczas swojej przeprowadzki z Nowego Jorku do Los Angeles - miał zająć się remontem jej nowego domu. W ramach wzajemnych ustaleń, zaoferowano mu na czas pracy mieszkanie w dawnym domu matki Dawson w północnym Hollywood. Finley nie musiał płacić czynszu - miał zarabiać 25 dolarów za godzinę na z własnej kieszeni pokrywać opłaty za zużycie mediów. Jak mówi mężczyzna, choć początkowo przyjęto go ciepło, atmosfera zupełnie zmieniła się, gdy wyszło na jaw, że jest osobą transpłciową. Wyznaje, że pracodawcy krzywdzili go i upokarzali przy każdej możliwej okazji - ojczym aktorki miał pozwalać sobie na komentarze w stylu: "nie jesteś mężczyzną", "prawdziwy mężczyzna nie pracowałby w ten sposób" czy "tobie się tylko wydaje, że jesteś mężczyzną". Sama aktorka miała być świadoma tego, jak jej rodzina traktuje pracownika, jednak na prośby o interwencję odpowiadała Finleyowi: "Jesteś dorosłą kobietą", sugerując, by radził sobie sam.

Finley dodaje, że rodzina kazała mu wyprowadzić się z mieszkania około dwa miesiące po tym, gdy dowiedziała się prawdy - poproszono go o zwolnienie lokalu za pośrednictwem wiadomości SMS. Gdy tego nie zrobił, Dawson i jej matka, Isabele, miały pojawić się w mieszkaniu i siłą wyciągnąć go na zewnątrz, popychając na ziemię. W pozwie czytamy:

Kiedy pan Finley leżał bezradnie na ziemi na zewnątrz, Isabel, która jest znacznie większa od niego, usiadła na nim i zaczęła go bić. Krzyczała przy tym: "Nie jesteś już takim mężczyzną, co?”, co było wyraźnym i poniżającym odniesieniem do tożsamości płciowej pana Finleya.

Finley twierdzi również, że Dawson pomogła swojej matce i przytrzymywała go, gdy był na ziemi, aby zapewnić jej możliwość dalszego bicia. Dodaje, że Isabel i Rosario nadepnęły mu na rękę i zabrały telefon komórkowy, aby nie mógł zadzwonić pod 911. Ten sam telefon miał również zawierać nagrania poprzednich gróźb Isabel przeciwko niemu i być kluczowym dowodem w sprawie.

Finley domaga się odszkodowania i rozprawy sądowej. Aktorka nie komentuje sprawy. Będziemy informować o rozwoju tej sytuacji.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Jimmi Simpson

Jimmi Simpson

ur. 1975, kończy 44 lat

Yasmine Al Massri

Yasmine Al Massri

ur. 1978, kończy 41 lat

Nicolette Sheridan

Nicolette Sheridan

ur. 1963, kończy 56 lat

Jena Malone

Jena Malone

ur. 1984, kończy 35 lat

Björk Guðmundsdóttir

Björk Guðmundsdóttir

ur. 1965, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV