SDCC: Panel „Terra Novy” i opinie o pilocie!
Podczas Comic Con w San Diego odbył się panel najdroższego serialu science fiction w historii telewizji - Terra Nova i zaprezentowano godzinę z pilotażowego odcinka. Jest widowiskowo na skalę kinową!
Podczas Comic Con w San Diego odbył się panel najdroższego serialu science fiction w historii telewizji - Terra Nova i zaprezentowano godzinę z pilotażowego odcinka. Jest widowiskowo na skalę kinową!
Pokazano pierwszą godzinę z dwugodzinnego pilota. Opinie są bardzo pozytywne. Dziennikarze podkreślają, że widzimy tutaj dokładnie na co idą kosmiczne pieniądze. Wszystko jest efektowne i widowiskowe ponad skalę telewizji.
Dowiadujemy się, że osadnicy, poza środowiskiem, będą mieć za wrogów inną osadę. Padło pytanie do twórców, czy po to tworzyli złych ludzi, aby zaoszczędzić na dinozaurach.
- To serial o dinozaurach. To bardzo drogi serial i to wszystko zobaczycie na ekranie - zdradzał producent i obiecał dużo epickiej akcji pomiędzy dinozaurami a ludźmi. Nie wszystkim podobał się wygląd dinozaurów - niektórzy dziennikarze narzekali, że nie są dopracowane w interakcji z aktorami. Podkreślono, że przy tworzeniu dinozaurów wykorzystywano najnowszą wiedzę ze środowiska paleontologów, więc mamy spodziewać się dużo charakterystyki podobnej do ptaków.
Zdecydowana większość dziennikarzy podkreśla, że jakościowo serial przypomina kinową superprodukcję science fiction, w której wszystko robi piorunujące wrażenie. Jeśli chodzi o element ludzki, chwalono dobrą relację i chemię pomiędzy postaciami O`Mary i Langa - panowie bardzo się nie lubią i może to być jeden z czynników napędzających ciekawe wątki. Nie do końca spodobały się postacie dzieci w serialu - szczególnie jedno z nich jest irytujące. Także dziennikarzy nie przekonuje wyjaśnienie stworzenia alternatywnej rzeczywistości po cofnięciu się w czasie.
Chcielibyście myśleć, że nasz serial spodobałby się Gene'owi Roddenberry'emu (twórca Star Treka) - odpowiadał na pytanie o element ludzki Rene Echevarria, producent wykonawczy - będzie to także opowieść o ludzkich problemach i ich doświadczeniu w fantastycznym środowisku.
Z opinii o pilocie dowiadujemy się także tego, że bardziej widoczny jest wpływ Stevena Spielberga, niż miało to miejsce przy Falling Skies. Niektóre zapoczątkowane wątki są typowo "spielbergowskie", które widzowie znają i cenią z jego filmów. Dopracowane pod względem technicznym także przypisuje się jego osobie, chociaż tutaj duża zasługa Kevina Blanka, współpracownika J.J. Abramsa.
Mamy przygodę, mamy efekty specjalne i mamy poznawanie pięknego świata zamieszkiwanego przez dinozaury - czyli to, czego spodziewaliśmy się w optymistycznych założeniach. Wszystko wskazuje na to, że Terra Nova spełni oczekiwania i będzie serialem science fiction o dinozaurach, na jaki fani czekają.
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat