Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Śledztwo z obsesją w tle, czyli serial „Missing” w Ale Kino+

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na brytyjski, ośmioodcinkowy thriller kryminalny „Zaginiony” (The Missing). Produkcja była nominowana w dwóch kategoriach do Złotego Globu 2015 (najlepszy miniserial lub film telewizyjny oraz najlepsza aktorka - Frances O’Connor). Polska premiera telewizyjna już w środę 4 lutego, o 20:10.

Bohaterowie serialu „Zaginiony”, Tony i Emily Hugh (w tych rolach James Nesbitt i Frances O’Connor) postanowili spędzić niezapomniane wakacje na francuskim wybrzeżu. Idyllę przerwało nagłe zniknięcie ich 5-letniego syna Oliviera. W jednym momencie przyjazny kurort zmienił się dla zrozpaczonych rodziców w piekło. Nie znając języka, ani panujących w obcym kraju zwyczajów rozpoczynają intensywne śledztwo, współpracując z francuskim policjantem Julienem Baptiste’em (Tcheky Karyo).

Akcja serialu prowadzona jest dwutorowo – na zmianę w 2006 (rok zaginięcia Oliviera) i 2014 roku. Pozwala to z jednej strony obserwować rozwój śledztwa, a z drugiej strony powolny rozpad małżeństwa Tony’ego i Emily oraz narastającą frustrację i poczucie winy. Tony z determinacją, która przeradza się w obsesję próbuje odnaleźć syna. Po ośmiu latach pojawiają się nagle dowody, które rzucają nowe światło na zaginięcie Oliviera. Sprawa zostaje ponownie otwarta, a małżeństwo powraca do Francji, aby wziąć udział w nowym śledztwie i stawić czoła demonom przeszłości.

Zaginiony” to niezwykle emocjonujący brytyjski serial, łączący najlepsze elementy klasycznego kryminału, thrillera i powieści obyczajowej. Uwagę zwraca dbałość o detale, precyzyjnie napisany scenariusz oraz rewelacyjne role. W głównego bohatera wciela się James Nesbitt popularny aktor irlandzki, znany z takich filmów jak „Krwawa niedziela”, „Paczka z County Clare”, „Wszystko gra” oraz trylogii „Hobbit”.Partneruje mu nominowana za swoją kreację do Złotego Globu Frances O’Connor („A.I. Sztuczna inteligencja”, „Mansfield Park”, „Wszystko o Adamie”). „Zaginiony” walczył również o Złoty Glob w kategorii najlepszy miniserial lub film telewizyjny.

Źródło i źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – z kim Spider-Man może…

Z kim jeszcze w MCU może walczyć Spider-Man po filmie Daleko od domu? Oto ranking…

Piotr Piskozub
-

Wikingowie to serialowy trup, ale życie…

Chcemy pokazać Wam listę zakulisowych zdjęć z planu serialu Wikingowie.

Dawid Muszyński
-

Punisher: sezon 2 – recenzja

Frank Castle powraca w swoim najprawdopodobniej finałowym sezonie. Jak wypada tym razem? Przeczytajcie nasza bezspojlerową…

Ocena recenzenta:
9
Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 18 –…

Wikingowie w sezonie 5B przechodzą samych siebie. 18. odcinek to pasmo kolejnych dziwacznych fabularnych decyzji,…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
spoilery
-

Star Trek: Discovery: sezon 2, odcinek…

Star Trek: Discovery powrócił z 2. sezonem. Czy nowy odcinek należał do udanych? Oceniam ze…

Ocena recenzenta:
6
Tymoteusz Wronka
-

Egmont w marcu 2019 r.: zobacz…

Egmont zapowiedział komiksy na marzec 2019 r. Poznajcie planowane tytuły i obejrzyjcie okładki komiksów.

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]