Spider-Man: Daleko od domu - tę scenę usunięto. Mysterio mógł wyglądać zupełnie inaczej

Grafiki koncepcyjne do Spider-Man: Daleko od domu pokazują nam inny strój Mysterio. Znamy także opis usuniętej sceny.

Grafiki koncepcyjne do Spider-Man: Daleko od domu pokazują nam inny strój Mysterio. Znamy także opis usuniętej sceny.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat Spider-Man: Daleko od domu. Tym razem odpowiedzialny za efekty specjalne ze strony firmy Framestore Alexis Wajsbrot podzielił się pierwotnym pomysłem na scenę walki Pajączka i Mysterio w Berlinie, w której ogromną rolę odegrała iluzja. Jak się okazuje, początkowo ta sekwencja miała prezentować się jeszcze inaczej:

Mieliśmy naprawdę szalone pomysły. Dla przykładu, w pewnym momencie rozważaliśmy walkę, w której peleryna Mysterio zmienia się w potwora atakującego Spider-Mana - ten biegnie po szachownicy, widać tam nawet pianino. Te pomysły były naprawdę szalone, dobrze, że z nich nie skorzystano, bo zupełnie nie wiem, czy starczyłoby nam czasu, aby zrealizować je wszystkie. 

Inna scena była z kolei "gotowa w 75%", jednak zdecydowano się ją ostatecznie usunąć. Mieliśmy w niej zobaczyć, jak ogromny pająk przyczepiony do sieci rzuca się w kierunku Spider-Mana. Wajsbrot radzi jeszcze, by dokładnie przyjrzeć się sekwencji, w której widzimy powalone pomniki Iron Mana, Kapitana Ameryki, Czarnej Wdowy i Visiona - "trzeba naprawdę wytężyć wzrok, by dostrzec je wszystkie". 

Zobaczcie również grafiki koncepcyjne, które pokazują nam, że ekranowy Mysterio mógł wyglądać inaczej:

Film Spider-Man: Daleko od domu wyświetlany jest obecnie w polskich kinach. 

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: Sony/Marvel/CTMG

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV